Ianis Hagi si Nicusor Stanciu titulari in Liga Campionilor

Internationalii romani Ianis Hagi si Nicolae Stanciu au fost aproape integralisti la echipele lor, miercuri, in etapa a doua din Liga Campionilor.

Ianis Hagi a jucat 92 de minute pentru Genk in remize cu Napoli de pe teren propriu.

Tanarul international a ratat doua mari ocazii in repriza secunda.

O lovitura de cap trimisa de Ianis in minutul 49 s-a dus peste poarta dupa o centrare din dreapta.

Pe final de meci, in minutul 84, Ianis a ratat o ocazie si mai mare cu o reluare din interiorul careului care nu a prins nici aceasta poarta.

In prelungiri Ianis Hagi a fost schimbat cu Bryan Heynen.

Nicolae Stanciu a jucat la randul sau 83 de minute in meciul sustinut de Slavia Praga pe teren propriu cu Borussia Dortmund.

Echipa germana s-a impus, cu 2-0, iar Stanciu a fost inlocuit pe final de meci cu Milan Skoda, un atacant de careu.