Gol marcat de Moti in playoff-ul Ligii Campionilor

Fundasul Cosmin Moti a marcat un gol din lovitura de la 11 metri pentru Ludogoret Razgrad, miercuri seara, in partida susinuta pe teren propriu cu Viktoria Plzen.

Moti a deschis scorul in minutul 51 de la punctul cu var, dupa care Ludogoret si-a dublat avantajul prin Vura din pasa lui Marcelinho.

Ludogoret s-a impus in final cu 2-0 si a luat o optiune serioasa pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Claudiu Keseru a fost rezerva la Ludogoret si a intrat in teren pentru ultimele noua minute in locul lui Vura.

In derby-ul serii din playoff-ul Ligii Campionilor FC Porto si AS Roma au terminat la egalitate, scor 1-1, in timp ce AS Monaco a invins in deplasare pe Villarreal, cu 2-1.

Scorul serii s-a inregistrat la Glasgow unde echipa locala Celtic a trecut de israelienii de la Hapoel Beer Sheva, cu 5-2.

Celtic a condus cu 3-0 la pauza, dupa care Hapoel a marcat de doua ori in trei minute in debutul partii secunde. In cele din urma finalul a fost lipsit de emotii, Celtic marcand pe final golurile victoriei.

Legia Varsovia s-a impus in deplasare cu 2-0 in fata irlandezilor de la Dundalk, echipa aflata in premiera in aceasta faza a competitiei. C