Galatasaray obține victoria pe Old Trafford

Campioana Turciei, Galatasaray Istanbul, a produs surpriza serii de marți în etapa a doua din Liga Campionilor.

Condusă de Manchester United, cu 1-0 și 2-1, Galatasaray a revenit de fiecare dată și a câștigat în final, cu 3-2.

La scorul de 2-2 gazdele au rămas în inferioritate numerică, după ce brazilianul Casemiro a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Faza a fost urmată de un penalty pe care argentinianul Mauro Icardi l-a ratat cu șut trimis pe lângă poarta lui Andre Onana.

Portarul camerunez a avut o nouă seară de coșmar, contribuind în mare măsură la succesul formației Galatasaray.

Golurile celor de la Manchester United au fost marcate de danezul Rasmus Hojlund, în minutele 17 și 67.

Zaha a egalat pentru 1-1 în minutul 23 profitând de o gafă a lui Onana, iar Akturkoglu a punctat pentru 2-2 la doar patru minute după ce Manchester United preluase pentru a doua oară conducerea.

Bayern întoarce de la 0-1 în Danemarca

FC Copenhaga a deschis scorul la zece minute după pauză prin Lerager, însă Bayern a avut puterea să evite a doua surpriză din Grupa A.

Musiala (67) și Tel (83) au marcat pentru victoria campioanei Germaniei.

Bayern are 6 puncte și este urmată de Galatasaray cu 4 puncte. Manchester United n-are niciun punct după primele două etape din Liga Campionilor și ajunge la patru înfrângeri în ultimele șase meciuri în toate competițiile.