Debut de cosmar pentru Ianis Hagi in Liga Campionilor

Internationalul roman Ianis Hagi a debutat pentru Genk, marti seara, in grupele Ligii Campionilor, insa nu a fost chiar debutul de care sa-si aduca aminte cu placere.

Genk a fost surclasata in deplasare de Salzburg, cu 6-2, dupa ce la pauza formatia austriaca conducea deja cu 5-1.

Norvegianul Erling Haland si-a trecut in cont un hattrick in minutele 2, 34 si 45, sud-coreeanul Hwang Hee-Chan si maghiarul Szoboszlai in prelungirile primei reprize.

Genk a redus din diferenta prin Lucumi (40) si Samatta (52), pentru ca Ulmer sa inchida tabela in minutul 66 la 6-2.

Ianis Hagi a inceput ca rezerva si a fost introdus pe teren in minutul 72 in locul lui N’Dongala.

In cealalta partida a Grupei E, Napoli a invins-o pe Liverpool, detinatoarea trofeului, cu 2-0, prin goluri marcate dupa minutul 80.

Mertens a punctat din penalty in minutul 82 si Llorente a inchis tabela in minutul 90.

Liverpool este prima detinatoare a trofeului invinsa in prima etapa dupa ce Ajax a invins-o pe AC Milan in 1994.

In plus, Napoli este prima echipa italiana de la Juventus in 2012 cu Chelsea care castiga in fata unei detinatoare a trofeului.