Chiellini catre jucatorii Realului: “Cu cat ati platit arbitrul?”

Scandal cat casa dupa meciul Real Madrid – Juventus din sferturile Ligii Campionilor, partida in care Juventus anulase avantajul madrilenilor din mansa tur, cu 3-0, pe Bernabeu, si incheiat cu o lovitura de la 11 metri dictata in favoarea gazdelor.

"Cu cât aţi plătit arbitrul?", i-a intrebat fundasul italian Giorgio Chiellini pe jucatorii de la Real dupa ce englezul Michael Oliver a acordat lovitura de la 11 metri in minutul 90+3 la o interventie a lui Benatia asupra lui Lucas Vazquez.

"Într-un meci de fotbal, arbitrul este persoana care trebuie remarcată cel mai puţin. Nu suntem primii şi nici ultimii care suferim o astfel de nedreptate", a adaugat Chiellini la interviul acordat dupa meci.

Real Madrid s-a calificat in semifinale cu 4-3 la general, golul marcat de Cristiano Ronaldo din penalty fiind decisiv.