Chelsea, victorie în ultimul minut cu Atletico. Dezastru pe Metropolitano

Un meci dramatic s-a jucat miercuri seară în Liga Campionilor, Atletico pierzînd cu Chelsea pe teren propriu în ultimul minut de joc.

Dezastru pe noul stadion numit Metropolitano al lui Atletico, arena care a gazduit primul meci din Champions League al madrilenilor si totodata prima infrangere.

Ibericii au pierdut cu 2-1 contra lui Chelsea, dupa un gol inscris de Batshuayi la efectiv ultima faza de joc din minutul 94. Meciul se indrepta spre un rezultat de egalitate, dar englezii au lovit decisiv in Grupa C, pe care o conduc cu 6 punte din doua partide, cu un golaveraj de +7.

Atletico are doar un singur punct, se afla pe locul al treilea in fata lui Qarabag, echipa azera care nu a adunat nimic, fiind invinsa miercuri seara de AS Roma la primul meci programat in Champions League pe un teren din Azerbaijan.

AS Roma sta bine, are 4 puncte si se mentine in plasa celor de la Chelsea, dar nu a stralucit miercuri seara in Azerbaijan.