Buffon: “Arbitrul are un cos de gunoi in loc de inima”

Sursă foto: twitter.com

Portarul Gianluigi Buffon a fost eliminat in finalul meciul cu Real Madrid din returul sferturilor Ligii Campionilor pentru proteste dupa ce englezul Michael Oliver a acordat penalty pentru gazde la scorul de 3-0 in favoarea torinezilor. Meciul ar fi intrat in prelungiri in absenta acestei decizii.

“Am realizat ceva incredibil, desi eram intr-o situatie imposibila. Ultima actiune? Arbitrul a fluierat un fault pe care doar el l-a vazut. El nu are inima, are un cos de gunoi in loc de inima”, a rabufnit portarul veteran al lui Juventus.

Juventus a anulat avantajul Realului din tur prin golurile marcate de Mandzukic ‘2, ’37 şi Matuidi ’61.

Gazdele au primit lovitura de la 11 metri in minutul 90+3 la un o interventie a lui Benatia asupra lui Lucas Vazquez in fata portii la o faza iminenta de gol.

Real Madrid s-a calificat in semifinale cu 4-3 la general, golul marcat de Cristiano Ronaldo din penalty fiind decisiv.