Braga revine de la 0-2 și câștigă în deplasare cu Union Berlin

Echipa portugheză SC Braga s-a impus cu 3-2 în disputa cu Union Berlin din etapa secundă a grupelor din Liga Campionilor.

Union Berlin a condus cu 2-0 în minutul 37 după dubla reușită de Sheraldo Becker.

Acesta a devenit doar al treilea jucător din Surinam care înscrie în Liga Campionilor, după Stefano Denswil pentru Ajax în 2013 și Tjaronn Chery pentru Maccabi Haida în 2022.

Cei de la Braga au relansat partida cu patru minute înaintea pauzei când Niakate a redus din diferență.

La șase minute după pauză Bruma restabilea egalitatea (2-2), iar Castro a marcat golul victoriei pentru Braga în minutul 90+4.

Braga pierduse în prima etapă cu Napoli pe teren propriu, în timp ce Union Berlin rămâne cu un mare zero în dreptul punctelor.

Echipa germană a fost învinsă de Real Madrid în etapa inaugurală de asemenea cu gol în timpul suplimentar.