Bayern Munchen, mare favorita in duelul cu Villarreal

Sursă foto: twitter.com/

Campioana Germaniei porneste cu prima sansa in fata Submarinului Galben, miercuri seara, in mansa tur a sferturilor Champions League.

Cotele oferite de FORTUNA
Villarreal – 5.40 | Egal – 4.40 | Bayern – 1.62

Este primul meci al celor de la Bayern dupa controversa din campionat cand, la partida cu Freiburg (4-1), cand la un moment dat bavarezii au avut 12 jucatori pe teren.

Villarreal este echipa surprizelor, dupa ce in optimi a reusit eliminarea celor de la Juventus.

Este prima prezenta a celor de la Villarreal in sferturile Champions League, dupa 2009.

Echipa spaniola pregatita de Unai Emery, un specialist al cupelor europene, vine dupa doua meciuri fara gol marcat in competitia intern (0-1 cu Cadiz si 0-2 cu Levante).

Villarreal a pierdut trei din ultimele patru meciuri in campionat.

Pentru Emery partida de miercuri seara este a 50-a in principala competitie europeana.

Bayern n-a mai pierdut un meci in deplasare din 2017, in Champions League, iar in ultimele zece deplasari a fost invinsa o singura data, la Bochum.

Echipa bavareza a marcat peste trei goluri in patru din ultimele cinci meciuri contra echipelor spaniole.

Cele doua echipe s-au mai intalnit in urma cu un deceniu in Champions League, Bayern castigand ambele dispute, cu 2-0 si 3-1.

Echipele probabile

Villarreal: Rulli; Aurier, Albiol, Torres, Estupinan; Pino, Parejo, Capoue, Trigueros; Danjuma, Moreno.

Bayern: Neuer; Pavard, Sule, Upamecano, Hernandez; Kimmich, Goretzka; Sane, Muller, Coman; Lewandowski.