Barcelona, victorie scurtă pe terenul lui Porto. Campioana Manchester City s-a desprins pe final cu Leipzig

Echipa FC Barcelona are punctaj maxim în Grupa H din Liga Campionilor, după victoria obținută de echipa catalană în deplasare cu FC Porto, scor 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Ferran Torres în prelungirile primei reprize. Totul a pornit de la un balon pierdut de Porto la centrul terenului pe faza de construcție.

Barcelona are punctaj maxim după două meciuri și golaveraj 6-0.

În minutul 90+3, Gavi a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Șahtior Donțk a revenit de la 0-2 la pauză în deplasare cu Antwerp, impunându-se în final, cu 3-2.

Manchester City s-a desprins pe final cu Leipzig

Campioana Europei din sezonul trecut a câștigat cu 3-1 contra lui Leipzig, în condițiile în care Alvarez (84) și Doku (90+2) au marcat pe final de meci evitând surpriza.

Foden a deschis scorul pentru ”cetățeni” (25), iar Openda a egalat la trei minute după pauză.

În cealaltă partidă a Grupei G, echipa sârbă Crvena Zvezda a remizat pe teren propriu cu Young Boys Berna, scor 2-2.

Campioana Serbiei a deschis scorul cu zece minute înaintea pauzei, Young Boys a întors rezultatul în partea secundă, iar Bukari a adus egalarea în minutul 88.

Manchester City are șase puncte din șase posibile în Grupa G.

Pedro, decisiv pentru Lazio

Spaniolul Pedro a marcat golul victoriei pentru Lazio în deplasare cu Celtic Glasgow, scor 2-1.

Campioana Scoției deschisese scorul prin Furuhashi (12), iar Vecino a egalat până la pauză.

Pedro a punctat pentru 2-1 în al cincilea minut suplimentar al meciului cu o lovitură de cap, după ce gazdele au pierdut mingea în propria jumătate.

Atletico Madrid a fost condusă în două rânduri de Feyenoord pe teren propriu, dar în cele din urmă formația spaniolă a obținut victoria, cu 3-2. Două dintre goluri au fost marcate de Morata.

Lazio și Atletico ocupă primele două locuri în Grupa E, cu patru puncte fiecare.