Arsenal revine si ia trei puncte in Franta

Arsenal Londra a debutat cu dreptul în grupa B a Ligii Campionilor, câstigând cu 2-1 meciul cu Montpellier.

"Tunarii" lui Arsene Wenger au avut un start slab de meci la Montpellier, dupa ce Vermaellen a comis o lovitura de pedepsa în minutul 9 ca urmare a unui atac imprudent.

Portarul lui Arsenal nu a avut nici o sansa la lovitura de pedeapsa
Manone n-a clipit

Marocanul Belhanda a aratat ca are mult sânge rece si a reusit sa deschida scorul din penalty printr-o scarita.

Arsenal si-a demonstrat si ea forta, preluând conducerea într-un interval de doar doua minute.

Mai întâi, în minutul 16, Podolski a înscris din pasa lui Giroud, pentru ca apoi Gervinho sa puna latul pentru 2-1 din fata portii.

În cealalta partida din grupa, Schalke a câstigat în deplasare la Olympiacos, scor 2-1.

Pentru nemti au marcat Howedes, în minutul 41, si Huntelaar, în minutul 59, în timp ce Abdoun a punctat pentru greci.