NBA

Cleveland Cavaliers a întors de la 17 puncte în meciul cu Chicago Bulls și urcă pe doi în Conferința de Est

Echipa Cleveland Cavaliers a întors spectaculos meciul cu Chicago Bulls din sezonul regular al NBA, impunându-se în final, cu 108-105.

Astfel, Cleveland Cavaliers a evitat in extremis a doua înfrângere consecutivă pe teren propriu, ceea ce s-a mai întâmplat o singură dată în actualul sezon, la finalul lunii decembrie.

Cu 6 minute și 14 secunde înaintea pauzei mari, Bulls conduceau pe terenul lui Cavaliers, cu 46-29, scor de la care gazdele au sunat adunarea.

La final, ”Cavalerii” s-au bucurat pentru a doua cea mai importantă revenire într-un meci câștigat din actualul sezon, după ce pe 27 decembrie au întors de la 20 de puncte deficit confruntarea cu Dallas Mavericks.

Cu acest succes, Cavaliers au urcat pe locul secund în ierarhia Conferinței de Est a NBA, cu 36-17 record.

Chicago Bulls rămân pe locul nouă (26-29), poziție care le dă dreptul să joace în play-in la finalul sezonului regular.