Fotbal American

Primul soc al sezonului in NFL. Rodgers l-a invins pe Brady la el acasa

Saptamana a treia din noul sezon de NFL a programat duelul stelar dintre Tampa Bay Buccaneers si Green Bay Packers.

Un meci care i-a adus fata in fata pe Tom Brady (Buccaneers) si Aaron Rodgers (Packers), doi dintre cei mai buni pasatori din istoria NFL.

Packers au obtinut victoria in cele din urma, cu 14-12, gratie dominarii autoritare din prima jumatate a meciului.

Rodgers si ai lui au intrat la pauza mare cu 14-3 avantaj pe tabela, in urmatoarele doua sferturi nereusind sa mai puna vreun punct pe tabela.

Pasatorul lui Packers a incheiat partida cu 255 de yarzi, doua touchdown-uri si o singura interceptie.

De cealalta parte, Brady a adunat 271 de yarzi, un touchdown si nicio interceptie din partea adversarilor.

Pentru Buccaneers este prima infrangere a sezonului dupa un inceput cu doua victorii la rand.

Packers au bifat al doilea succes in trei meciuri.

Singurele echipa care au castigat toate cele trei meciuri din debutul sezonului sunt Miami Dolphins (AFC) si Philadelphia Eagles (NFC).

La polul opus o regasim pe Las Vegas Raiders, formatie care a pierdut toate meciurile de pana acum si e ultima in AFC Vest.

In alta ordine de idei, organizatorii NFL au anuntat ca Rihanna va sustine concertul la pauza mare in Super Bowl, editia 2023.

Finala sezonului va avea loc pe 12 februarie 2023 la Glendale, Arizona.

Campioanele din AFC si NFC se vor infrunta atunci pentru Trofeul “Vince Lombardi”.