Echipa Nationala

Notele noastre si notele voastre. Am dat trei 5-uri cu indulgenta, cititorii au fost mai duri

Portarul echipei nationale nu a avut un meci senzational ca sa limiteze un dezastru, plus ca a mai si grsit la vreo doua goluri. Apararea pe flancuri a fost zdrente, Krasic a fost extraordinar la fel ca si Jovanovic. Greu de facut ceva in conditiile in care ne-am prezentat, fotbalul sarb este foarte bun la nivel de echipa nationala la momentul actual. Iata notele noastre pentru fiecare, precum si explicatiile pentru alegerile facute, precum si notele cititorilor nostri votate in modulul de LIVE, dupa meci.
Notele noastre

Coman 3
- Foarte slab, la golurile 1 si 2 nu putea face nimic, dar la celelalte are si el partea lui de vina.

Reprezentativa Romaniei a pierdut cu 5-0, cea mai severa infrangere din ultimii 26 de ani.

Lucescu explica dezastrul.

Cu ocazia aceasta, am cazut in urna a treia valorica.
Maftei 3 - E depasit, nu are viteza, ceea ce se cere unui fundas lateral in zilele noastre ..merge doar la nivelul Ligii I.

Radoi 5 - Desi joaca intr-un fotbal bananier, a fost peste asteptari, s-a zbatut pe faza de aparare, din pacate s-a irosit de tanar.

Chivu 5 - Daca juca alaturi de colegii lui de la Inter, probabil se spunea ca a fost integralist.

Rat 3 - Nu a jucat nimic total depasit de Krasic, ar trebui sa isi mai bage mintile in cap, nu e primul meci in care face figuratie

Varga 5 - Ce sa ii ceri mai mult, practic primul meci important la nationala pentru el, a incercat sa ajute si defensiva (nu prea i-a iesit). Vreo 2-3 centrari bunicele.

Apostol 5 - Ca si in celelalte meciuri, foarte curajos, bataios...dar cam atat

Ghioane 4 - A recuperat foarte putin, total depasit, nu alegat deloc la centru

Adrian Cristea 3 - ... Nimic, probabil daca puneau o fetita in apropierea portii ajungea mai des cu mingea pe acolo

Mutu 4 - Mereu cu comentarii si lamentari la adresa colegilor, la fel de ineficient ca si la Fiorentina, galben luat intentionat. O lovitura libera batuta bine la sfarsitul primei reprize si o actiune personala incheiata cu o parada a portarului sarb au fost realizarile lui in acest meci si de aceea a luat un 4 de corigent.

Marica 3 - O singura faza mai mareata, cand si-a demonstrat viteza in fata fundasilor sarbi la sfarsitul reprizei, din pacate arbitrul cipriot nu a acordat penalty.

Bucur 4 - Ce sa mai faca si el, era gata gata sa o intepe cu capul la faza din a doua repriza

Goian 3 - Lent... un fundas care trebuia sa ne fie de ajutor aseara, datorita inaltimii, nu a reusit

Andrei Cristea 4 - Cand a intrat el, nu mai era nimic de facut, echipa era rupta la mijloc

Razvan Lucescu 4 -  Trebuia sa joace cu Mutu extrema stanga, e mult mai periculos Mutu cand vine din spate, a si aratat la ocazia din repriza a doua. In atac daca avea sange il scotea pe Marica si risca cu Andrei Cristea sau Bucur inca de la inceput, in rest el stie. Poate ar trebui sa simta jucatorii iesiti din forma, gen Rat sau Ghioane si sa puna piciorul in prag.