U Cluj
FC Rapid
Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt
LIVE EURO 2016, Optimi: Germania-Slovacia 2-0. Nemtii rateaza primul penalty din istorie la un Campionat European!
Comentează
EURO201611/06/2016 14:14

La aceasta ora transmite LIVE TEXT dumiinica dupa ora 16:00 primele trei optimi de finala de la EURO 2016: Franta-Irlanda (16:00), Germania-Slovacia (19:00) si Ungaria-Belgia (22:00)

Comentează
EURO201626/06/2016 18:04
Griezmann califica Franta in sferturile EURO 2016

Franta a tremurat serios pentru calificarea in sferturile de finala la EURO 2016 si doar inspiratia lui Antoine Griezmann din repriza secunda a salvat echipa gazda de o eliminare rusinoasa.

Comentează
EURO201626/06/2016 13:35
Ciprian Tatarusanu, lider intr-un clasament nedorit la EURO 2016

Ciprian Tatarusanu, portarul echipei nationale, are un record nedorit dupa EURO 2016. Alaturi de el, Vlad Chiriches apare in acelasi clasament in care nimeni nu as vrea sa isi vada numele.

Comentează
EURO201626/06/2016 13:07

Apasa aici penteru tabolul fazei finale al EURO 2016, actualizat dupa ultimele rezultate.

Ungaria-Belgia, un meci in care maghiarii cauta prima victorie contra
Comentează
EURO201626/06/2016 14:33

La prima vedere duelul dintre Ungaria si Belgia pare unul extrem de dezechilibrat, insa Ungaria a aratat a echipa bine sudata in cele trei meciuri din grupa, crescand nivelul jocului de la o partida la alta.

Comentează
EURO201626/06/2016 00:40
Portugalia invinge Croatia in prelungiri cu un singur sut pe poarta

La capatul unui meci extrem de anost si foarte tacticizat, Portugalia a evitat loviturile de departajare si a invins Croatia cu un gol marcat de Ricardo Quaresma in minutul 117.

Comentează
CFR CLuj26/06/2016 14:17

Vasile Miriuta este foarte aproape de a reveni la CFR Cluj, unde il va inlocui pe portughezul Antonio Conceicao.

Comentează
Echipa Nationala26/06/2016 14:13

Razvan Burleanu, presedintele Federatiei Romane de Fotbal, sustine luni cu incepere de la ora 12:00 o conferinta de presa in care va analiza prestatia echipei nationale a Romaniei la EURO 2016 si va vorbi despre viitorul selectioner al primei reprezentative.

Comentează
Steaua25/06/2016 20:09

Victorie la scor fluviu pentru Steaua in primul amical al cantonamentului de vara din Slovenia, un succes obtinut cu 7-0 in fata celor de la NK Turnisce (liga a 3-a slovena).

Tara Galilor elimina Irlanda de Nord in optimi dupa un autogol
optimi
Comentează
EURO201625/06/2016 20:54

Calificare pentru Tara Galilor in sferturile de finala la EURO 2016 dupa o victorie la limita, scor 1-0, cu Irlanda de Nord. Unicul gol al meciului de pe Parc des Princes a fost un autogol semnat de fundasul McAuley pe final de meci la o centrare a lui Bale.