Fotbal - stiri din fotbalul intern si internatonal, Liga 1, Liga 2, Liga 2, campionate straine, Cupa Mondiala, EURO, turnee finale si preliminarii
Steaua-Dinamo 3-0
Comentează
Liga 131/10/2014 22:28

Steaua a castigat la scor de neprezentare cel mai important meci al fotbalului romanesc, 3-0 impotriva lui Dinamo, la finalul a 90 de minute in care clasa campioanei a iesit din nou la suprafata. "Cainii" si-au batut joc de ocazii in prima parte, fiind pedepsiti la ultima faza de Szukala. Repriza a doua a adus alte doua goluri in poarta lui Traian Marc, inscrise de Paul Papp si Claudiu Keseru. Pe final a debutat si fiul lui Florentin Petre, Patrick, aflat la primul derbi din cariera sa de fotbalist profesionist.

steaua-dinamo 3-0
Comentează
Steaua31/10/2014 23:08

Costel Gilca nu s-a asteptat la victoria cu 3-0 in fata rivalei Dinamo, mai ales dupa o prima repriza in care tehnicianul stelist spune ca mijlocasii sai nu au reusit sa desfaca apararea dinamovista.

Comentează
Dinamo31/10/2014 23:22

Flavius Stoican, antrenorul echipei Dinamo, s-a resemnat dupa 0-3 cu Steaua si a recunoscut ca nu a avut cum sa-i opreasca pe jucatorii rivalei din Ghencea.

Comentează
Steaua31/10/2014 23:03

Claudiu Keseru, atacantul Stelei in meciul cu Dinamo, a marcat un gol in victoria scor 3-0 obtinuta de campioana Romaniei, vineri seara, in derby-ul campionatului cu rivala din Stefan cel Mare.

Comentează
Liga 131/10/2014 23:38

Arbitrul Cristi Balaj s-a achitat bine de sarcini la derby-ul Steaua-Dinamo, in conditiile in care nici nu a prea avut multe faze discutabile.

Comentează
Stranieri01/11/2014 00:01

Victor Piturca a inceput cu un esec aventura in Arabia Saudita la Al Ittihad chiar in fata propriilor suporteri.

Comentează
Dinamo31/10/2014 23:32

Patrick Petre, fiul lui Florentin Petre, a debutat la echipa mare a lui Dinamo, vineri seara, in derby-ul campionatului cu Steaua.

Comentează
Echipa Nationala27/10/2014 18:05

UEFA a anuntat vineri seara decizia in cazul procedurii disciplinare deschisa in urma incidentelor produse la partida Romania-Ungaria din preliminariile EURO 2016.

STEAUA-DINAMO
Comentează
Liga 131/10/2014 14:46

Steaua si Dinamo se intalnesc pentru a 157-a oara in ceea ce numim Clasicul Romaniei, cel mai asteptat derby al fotbalului autohton, care in campionat isi consuma al 131-lea episod.

LIVE Liga 1, Etapa a 13-a
Comentează
Liga 131/10/2014 12:46

Cel mai important meci al fotbalului romanesc, Steaua-Dinamo, este in direct pe site, LIVE TEXT, vineri seara, in deschiderea etapei a 13-a a Ligii 1.