Fotbal - stiri din fotbalul intern si internatonal, Liga 1, Liga 2, Liga 2, campionate straine, Cupa Mondiala, EURO, turnee finale si preliminarii
grupa b
Comentează
Champions League23/10/2014 00:03

Real Madrid a rezolvat in stil de mare echipa deplasarea de la Liverpool cu trei goluri in primele 45 de minute.

Comentează
Champions League22/10/2014 10:29

Dupa fabuloasa seara de marti in care am avut 40 de goluri in cele opt meciuri programate in etapa a 3-a, Liga Campionilor a continuat miercuri cu alte opt meciuri pe care le asteptam cel putin la fel de spectaculoase. Cap de afis a fost intalnirea Liverpool-Real Madrid.

grupa c
Comentează
Champions League23/10/2014 00:47

Campioana Spaniei Atletico Madrid s-a chinuit mai bine de o repriza pentru a desface apararea lui Malmo, dar odata sparta gheata jucatorii lui Diego “Cholo” Simeone au fost de neoprit.

Grupa D
Comentează
Champions League23/10/2014 00:25

Tunarii au dat lovitura in prelungirile meciului de la Bruxelles si au plecat cu trei puncte nesperate din barlogul celor de la Anderlecht.

LIVE GRUPE EUROPA LEAGUE
Comentează
Europa League22/10/2014 22:41

Onlinesport transmite in direct, joi seara, cele doua meciuri ale formatiilor romanesti din cadrul grupelor Europa League: Steaua-Rio Ave (20:00) si Celtic-Astra (22:05).

Comentează
Echipa Nationala22/10/2014 14:20

Presa rusa de miercuri scrie ca tehnicianul roman Mircea Lucescu ar fi primit acordul lui Rinat Ahmetov, patronul lui Sahtior Donetk, de a pregati in paralel si echipa nationala a Romaniei.

cifre si statistici
Comentează
Champions League22/10/2014 10:19

Seara de marti a fost una speciala in Liga Campionilor, cu nu mai putin de 40 de goluri marcate in cele opt meciuri programate in grupele din partea de jos a tabloului, daca putem spune asa.

GRUPA H
Comentează
Champions League21/10/2014 23:46

Atacantul brazilian Luiz Adriano nu va uita cu siguranta meciul cu BATE Borisov din Liga Campionilor, partida in care a marcat nu mai putin de cinci goluri, patru dintre acestea in primele 45 de minute.

grupa a
Comentează
Champions League21/10/2014 23:53

Ceea ce se anunta derby-ul serii de marti in Liga Campionilor, meciul dintre AS Roma si Bayern Munchen s-a transformat intr-un adevarat cosmar pentru echipa italiana.

grupa g
Comentează
Champions League22/10/2014 00:12

Meci nebun la Gelsenkirchen intre Schalke si Sporting Lisabona, gazdele impunandu-se cu 4-3 dupa ce oaspetii recuperasera un deficit de doua goluri in inferioritate numerica.