Fotbal - stiri din fotbalul intern si internatonal, Liga 1, Liga 2, Liga 2, campionate straine, Cupa Mondiala, EURO, turnee finale si preliminarii
LIVE Liga 1, Etapa a 12-a
Comentează
Liga 124/10/2014 00:01

Etapa a 12-a a Ligii 1 este transmisa LIVE TEXT, incepand de vineri, cu cele doua partide programate in deschidere: Otelul-Gaz Metan 1-1 si FC Brasov-CSU Craiova 2-3. Sambata sunt programate alte trei dispute, dupa cum urmeaza: Ceahlaul-CSMS Iasi 2-2, U Cluj-Viitorul 2-2 si FC Botosani-Rapid (21:00).

U Cluj-Viitorul 2-2
Comentează
Liga 125/10/2014 20:28

Viitorul nu a fost capabila sa isi conserve avantajul de doua goluri inregistrat la pauza, remizand, scor 2-2 cu "U" Cluj, intr-un meci in care Mitrita si Mitrea au modificat tabela in prima parte, Ceppelini a dat semnalul revenirii cu o reusita splendida, iar Gravenberch, scapat din marcaj, a egalat nesperat pentru echipa pregatita de George Ogararu.

Ceahlaul-CSMS Iasi 2-2
Comentează
Liga 125/10/2014 17:54

CSMS Iasi si-a anulat in mare parte sansele de a ramane in prima liga dupa remiza inregistrata sub Pietrica, 2-2 cu Ceahlaul, la capatul unui joc cu parti total distincte. Daniel Novac si Wesley Lopes au punctat pentru ieseni pana la pauza, iar George Carjan si Tudor Mandrusca au evitat infrangerea gazdelor, care se confrunta cu probleme serioase din punct de vedere financiar. Jucatorii Ceahlaului au amenintat cu neprezentarea. CSMS Iasi ramane si dupa aceasta etapa singura echipa fara victorie in campionat.

Comentează
Fotbal25/10/2014 15:52

Anghel Iordanescu, inca director tehnic al FRF, dar viitor selectioner al echipei nationale, a trimis sambata telegramele de convocare pentru 14 jucatori din strainatate in vederea meciului cu Irlanda de Nord (14 noiembrie) din preliminariile EURO 2016.

finala
Comentează
Stranieri25/10/2014 17:17

Laurentiu Reghecampf nu si-a pierdut optimismul dupa ce formatia sa, Al Hilal, a pierdut, sambata, prima mansa a finalei Ligii Campionilor Asiei in fata australienilor de la Western Sydney Wanderers.

Comentează
Echipa Nationala25/10/2014 15:49

Razvan Burleanu, presedintele FRF, a dat publicitatii, sambata, prin intermediul unui comunicat, numele viitorului selectioner al echipei nationale a Romaniei.

Comentează
Echipa Nationala24/10/2014 23:10

Asupra viitorului selectioner al Romaniei planeaza in continuare numeroase semne de intrebare, iar presa olandeza vine si alimenteaza starea de incertitudine vehiculand un posibil nume pentru echipa nationala.

Comentează
Fotbal25/10/2014 08:47

Simona Halep joaca astazi in semifinalele de la Turneul Campioanelor, live pe site-ul onlinesport.ro, de la ora 13:00, contra Agnieszkai Radwanska. Iata cum au ajuns ele pana in aceasta faza.

FC Brasov-CSU Craiova 2-3
Comentează
Liga 124/10/2014 22:57

CSU Craiova a obtinut o victorie pretioasa in deplasare, 3-2 impotriva lui FC Brasov, intr-un meci in care gafele celor doi goalkeeperi si greselile de arbitraj au reprezentat sarea si piperul fotbalului promovat de cele doua combatante. Oltenii au intrat cu un avantaj linistitor la pauza, 2-0 dupa golurile lui Vatajelu si Bawab, insa repriza secunda a adus un penalti inventat pentru gazde si transformat de Constantinescu, urmat de gafa de 2-2 a lui Balgradean. Nuno Rocha a stabilit scorul final in urma unei grave erori a portarului brasovean. In prelungiri, centralul Unimatan a refuzat sa indice punctul cu var la doua faze mult mai clare: fault in careu comis de Bancu si un hent evident al lui Brandan.