1
Rapid
Rrahmani 45'

Așa am trăit Farul - Rapid

Meciul Farul - Rapid a fost live text în această pagină, miercuri seara, de la ora 19:00. Partida a contat pentru etapa a 6-a din playoff.

Cele două echipe s-au mai întânit în principala competiţie internă de nouă ori, de patru ori s-au impus constănţenii, un joc a fost câştigat de bucureşteni, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate. O statistică ținută de la revenirea Rapidului în Liga 1, în 2021.

Singura victorie izbutită de oaspeţii din această rundă în intervalul amintit mai sus s-a înregistrat pe 20 august 2023, Rapid - Farul 3-1.

În turul playoff-ului, Farul a câștigat cu 2-1 în Giulești.

20:56

Final de partidă.

90'

Vînă trage peste poartă la ultima fază a meciului.

90'

Șansă de gol irosită de Munteanu. Acesta îl depășește pe Drăghia, dar apare Iacob și respinge în lateral.

90'

Rrahmani întoarce mingea pentru șutul lui Emmers. Mingea se duce pe lângă poartă.