Sorana Cîrstea s-a oprit în semifinale la Dubai. A ratat șase mingi de set cu Jasmine Paolini

Sursă foto: x.com/wta

Jucătoarea Sorana Cîrstea a întâlnit-o pe italianca Jasmine Paolini, vineri, de la ora 15:00, în semifinalele turneului WTA 1000 de la Dubai.

Sorana Cîrstea în semifinale la Dubai după o revenire de senzație: ”Nu mă gândeam că voi câștiga”

FINAL Cîrstea - Paolini 2-6, 6-7

SET 2, 6-7 Încă o minge de set irosită de Cîrstea înainte de a pierde meciul.

SET 2, 6-6 Cinci mingi de set a ratat Sorana înainte de a-și ceda game-ul de serviciul. Se ajunge astfel în tie-break.

SET 2, 6-5 Break Sorana Cîrstea! Jucătoarea noastră va servi pentru trimiterea semifinalei în setul decisiv.

SET 2, 5-5 Minge de meci salvată de Cîrstea pe propriul serviciu. Suspansul continuă!

SET 2, 4-5 Două lovituri ratate de Cîrstea cu reverul. Paolini profită și revine la conducere.

SET 2, 4-4 Cîrstea egalează scorul și presiunea se mută acum pe Paolini.

SET 2, 3-4 Sorana nu cedează și revine la un game diferență, după ce a întors de la 15-40.

SET 2, 2-4 Paolini rămâne agresivă și reface diferența de un break.

SET 2, 2-3 Cîrstea reușește primul ei break din acest meci. Să avem o nouă revenire?

SET 2, 1-3 Din nou Paolini e prima care rupe echilibrul cu break.

SET 1, 2-6 Paolini își adjudecă primul set după 40 de minute. Cîrstea n-a avut nicio minge de break! Jucătoarea din Italia a dominat la puncte direct câștigătoare (10-5).

SET 1, 1-3 Primul break al meciului e reușit de Paolini, după cinci mingi de game ratate de Cîrstea.

SET 1, 1-1 Cîrstea își câștigă la zero primul game de serviciu.

15:09 A început meciul cu Paolini la serviciu.

Paolini, 26 WTA, conduce cu 2-0 la întâlniri directe.

Ultima oară cele două s-au întâlnit în 2023 la Roland Garros, în primul tur.

Sorana Cîrstea are parte de o săptămână de vis în Dubai, reușind o calificare fabuloasă în semifinale, după ce a salvat șase mingi de meci cu Marketa Vondrousova în sferturi, revenind de la 2-6, 1-5!