Simona Halep si-a intrat in mana la Praga. Victorie categorica in sferturi

Sursă foto: Prague Open Facebook

Nicio emotie pentru Simona Halep in partida cu poloneza Magdalena Frech din sferturile turneului de la Praga.

Simona Halep a avut nevoie de 58 de minute pentru o victorie categorica, scor 6-2, 6-0.

A fost cea mai clara victorie a Simonei Halep in aceasta saptamana la Praga, dupa ce in primele doua tururi a luptat din greu pentru succese in trei seturi.

"A fost mai bine astazi, intregul meu joc a fost mai bun. Sunt multumita ca joc mai bine de la zi la zi.

"Cred ca am lovit mai puternic mingea, am incheiat mai bine cu voleul si am fost mai agresiva.

"Amandoua sunt jucatoare bune, intotdeauna in semifinale sunt meciuri tari, dar eu voi incerca sa castig meciul", a spus Halep la interviul oferit la cald dupa meciul cu Magdalena Frech.

Halep va juca, sambata, in semifinale, cu invingatoarea meciului Sara Sorribes Tormo si Irina-Camelia Begu.