Asa am trait Simona Halep - Aryna Sabalenka in semifinale la Cincinnati

Revedeti in aceasta pagina, game cu game, parcursul Simonei Halep spre finala de la Cincinnati.

FINAL Halep - Sabalenka 6-3, 6-4

SET 2, 6-4 Prima minge de meci a Simonei anulata cu as de Sabalenka. Halep rezista presiunii si vine in fata peste adversara. Victorie si calificare in finala de la Cincinnati.

SET 2, 5-4 Incordarea isi face loc in jocul Simonei. Trei erori nefortate in dreptul lui Halep si Sabalenka a avut trei sanse de break. Halep le-a anulat pe toate si a supravietuit intr-un game la finalul caruia l-a chemat pe Darren Cahill.

SET 2, 4-3 Moment foarte important in meci, cu game castigat de Halep pe fondul unei ofensive totale din partea bielorusei.

SET 2, 3-3 Game la zero pentru Sabalenka pe propriul serviciu. Bielorusa joaca cel mai bun tenis al ei in acest meci.

SET 2, 3-2 Sabalenka recupereaza break-ul, dupa ce Halep reusise sa revine de la 15-40. Retururile lungi ale bielorusei au incomodat-o vizibil pe Simona in acest game.

SET 2, 3-1 Break in dreptul lui Halep, jucatoare care ia o optiune importanta pentru castigarea meciului in doua acte.

SET 2, 2-1 Halep revine in fata dupa un game la zero pe propriul serviciu.

SET 2, 1-1 Patru puncte la rand obtinute de Sabalenka de la 0-30.

SET 2, 1-0 Halep deschide cu un game solid pe propriul serviciu.

SET 1, 6-3 Serviciul Arynei Sabalenka s-a prabusit. Bielorusa comite doua duble greseli la rand si ii ofera lui Halep un nou break. Doar cinci erori nefortate comise de Halep in primul set.

SET 1, 5-3 Lovitura de mare campioana din partea Simonei cu reverul in lung de linie, o lovitura decisiva prin care inchide game-ul.

SET 1, 4-2 Serviciul o ajuta pe Halep sa se distanteze pe tabela.

SET 1, 3-2 Halep revine la conducere cu break dupa doua erori nefortate comise la rand de Sabalenka.

SET 1, 2-2 Rebreak reusit de Sabalenka. Dupa ce si-a deschis terenul cu un rever in diagonala, Halep ataca fileul la 15-40, dar rateaza voleul din alergare. O m

inge care s-a oprit in fileu.

SET 1, 2-1 Halep profita de prima oportunitate pentru a obtine break-ul. Sabalenka s-a grabit dupa returul Simonei si a trimis afara cu forehand-ul.

SET 1, 1-1 Game la zero pentru Halep pe propriul serviciu.

SET 1, 0-1 Sabalenka inchide game-ul cu un as.

00:20 Incepe meciul cu Sabalenka la serviciu.

00:19 Cele doua jucatoare au incheiat incalzirea si sunt pregatite pentru startul meciului. In cealalta semifinala, Kiki Bertens a invins-o in trei seturi pe cehoaica Petra Kvitova.

Halep o va intalni pe bielorusa Aryna Sabalenka in semifinalele turneului WTA Premier 5 de la Cincinnati.

Aceasta este doar a doua intalnire intre Halep si Sabalenka, dupa sfertul de finala castigat de jucatoarea noastra in debutul acestui an la Shenzhen, cu 6-2, 6-2.

Halep avea sa castige in prima saptamana a sezonului titlurile la simplu si dublu in competitia din China.

Meciul Halep - Sabalenka e live text in aceasta pagina, sambata seara, dupa ora 23:00.