Simona Halep isi cunoaste adversara din sferturi la Adelaide. Cand se joaca meciul

Dupa o zi de pauza Simona Halep revine in actiune, joi, in turneul de la Adelaide, Australia.

Simona Halep o va intalni pe bielorusa Aryna Sabalenka pentru un loc in semifinalele turneului dotat cu premii totale in valoare de 250.000 de dolari.

Sabalenka a invins-o, miercuri, in turul al doilea pe americanca Bernarda Para, jucatoare venita din calificari si clasata pe locul 70 mondial, cu 7-6 (4), 6-2.

Cu Aryna Sabalenka, locul 12 mondial, Halep s-a mai intalnit de doua ori, castigand ambele dispute in 2018 pe hard, la Shenzhen si Cincinnati.

De fiecare data Halep a castigat in doua seturi.

Partida dintre cele doua se va disputa joi nu mai devreme de ora 4:00 a Romaniei, conform programului stabilit de organizatorii de la Adelaide.