Pe Wozniacki au lasat-o nervii la Roma

Sursă foto: twitter.com

Condusa cu un set si 4-1 de Anett Kontaveit in sferturile turneului de la Roma, daneza Caroline Wozniacki si-a varsat nervii pe cine a apucat.

Nemultumita de miscarea spectatorilor din tribune, Wozniacki a solicitat interventia supervizorului competitiei in pauza dupa game-ul al cincilea in setul doi.

Oficialul turneului a incercat sa o linisteasca pe Wozniacki moment in care aceasta a avut o reactie uluitoare: "Nu fii arogant!".

"Nu sunt arogant", i-a raspuns supervizorul si parasit terenul. In tot acest timp Piotr Wozniacki, tatal jucatoarei, aplauda ironic din tribuna.

In cele din urma Wozniacki a parasit terenul invinsa, cu 6-3, 6-1. Doar a doua victorie din cariera pentru Kontaveit in fata unei jucatoare de top cinci mondial.

Doar 9 puncte direct castigatoare a obtinut Wozniacki intreg meciul, in timp ce Kontaveit si-a trecut in cont 25 de reusite.

Kontaveit joaca in semifinale cu Elina Svitolina, detinatoarea trofeului.