Miami Open

Asa am trait Simona Halep - Venus Williams in optimi la Miami Open

Simona Halep a intalnit-o pe Venus Williams, luni seara, dupa ora 23:30 a Romaniei, intr-un meci din optimile de finala la Miami Open.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Asa am trait Halep - V.Williams 6-3, 6-3

SET 2, 6-3 Simona Halep inchide meciul cu un forehand castigator si ajunge in sferturile de finala la Miami Open.

SET 2, 5-3 Venus isi tine serviciul si o obliga pe Halep sa serveasca fara eroare pentru a inchide meciul.

SET 2, 5-2 Forehand castigator prin care Halep se apropie la un game distanta de victorie.

SET 2, 4-1 Halep isi consolideaza serviciul si se distanteaza pe tabela.

SET 2, 3-1 Break la zero izbutit de Halep.

SET 1, 6-3 Venus Williams trimite cu reverul in fileu si setul intra in contul Simonei Halep cu break.

SET 1, 5-3 Game alb inchis de Halep cu un serviciu as.

SET 1, 4-2 Halep intrerupe seria lui Venus cu un game alb pe propriul serviciu.

SET 1, 3-2 Minge de break ratata de Halep, iar Venus se apropie la un singur game diferenta.

SET 1, 3-1 Venus recupereaza un break. Halep si-a pierdut rapid serviciul pentru prima data in meci.

SET 1, 3-0 Inca un break reusit de Halep, dupa ce Venus a comis o dubla greseala la avantaj pentru Simona in prelungiri. Jucatoarea noastra a revenit de la minge de game pentru Venus.

SET 1, 2-0 Halep isi castiga la zero primul game de serviciu.

SET 1, 1-0 Break pentru Halep in debutul partidei. Un inceput ideal de meci pentru favorita numarul 2.

20:40 A inceput meciul cu Venus la serviciu.

Va fi a saptea confruntare intre Simona Halep si Venus Williams, scorul la general fiind egal (3-3).

Halep s-a impus categoric in ultimele trei meciuri cu Venus, o veterana a circuitului mondial profesionist.

Americanca ocupa in prezent locul 43 mondial si a ramas singura reprezentanta a familiei Williams in turneul de la Miami.

Halep a invins-o pe Venus, cu 6-2, 6-3, in turul 3 la Australian Open in acest an, ultima lor intalnire directe.