Asa am trait Simona Halep in turul 2 la Wimbledon

Sursă foto: twitter.com/wimbledon

Simona Halep a inchis ziua de miercuri pe terenul unu de la All England Tennis impotriva braziliencei Beatriz Haddad Maia.

FINAL Halep - Maia 7-5, 6-3 - click pentru streaming live

INFO: Toate meciurile de la Wimbledon se pot viziona cu streaming live pe Betano.com, daca esti membru si detii un sold de 50 de bani (0,50 lei).

SET 2, 6-3 Halep inchide meciul cu un forehand castigator in diagonala dupa o disputa mai dificila decat o arata scorul.

SET 2, 4-3 Break la zero reusit de Halep.

SET 2, 2-3 Maia revine la conducere dupa cel mai lung game al meciului in care Halep a ratat mai multe mingi de break.

SET 2, 2-2 Un game extrem de dificil pe care Halep il castiga in cele din urma si evita in extremis break-ul.

SET 1, 7-5 Halep strange pumnul si priveste spre antrenorul Cahill dupa castigarea setului in 47 de minute cu game la zero pe propriul serviciu.

SET 1, 6-5 Pentru a doua oara in acest set Halep reuseste trei game-uri la rand. Acum jucatoarea noastra va servi pentru castigarea setului.

SET 1, 5-5 Revine Simona pe tabela si primul set se prelungeste.

SET 1, 4-5 Halep nu cedeaza si recupereaza break-ul cedat anterior.

SET 1, 3-5 Break la zero reusit de Maia, iar brazilianca va servi pentru castigarea primului set.

SET 1, 3-3 Halep isi castiga game-ul de serviciu si egaleaza scorul continuand seria castigatoare de la 0-3.

SET 1, 2-3 Incepe sa se lege jocul Simonei si, dupa un game extrem de disputat, jucatoarea noastra recupereaza break-ul pierdut anterior.

SET 1, 1-3 Halep obtine primul game dupa revenire de la 15-30 si camerele insista pe Darren Cahill. Acesta priveste relaxat si increzator in forta de revenire a jucatoarei sale.

SET 1, 0-3 Brazilianca se distanteaza la 3-0 dupa un game de serviciu in care Halep n-a reusit sa puna probleme.

SET 1, 0-2 Halep isi pierde serviciul intr-un game care nu anunta asa ceva, mai ales dupa un o lovitura de trecere spectaculoasa in diagonala terenului la 30-0.

SET 1, 0-1 Maia isi castiga game-ul de serviciu. Halep a luat un singur punct.

20:54 A inceput meciul cu jucatoarea din Brazilia la serviciu.

20:40 S-a incheiat meciul dintre Venus Williams si Wang cu victoria americancei.

Inaintea meciului in care va evolua Halep mai sunt programate alte doua partide de simplu: Kei Nishikori - Sergei Stakhovsky si Venus Williams - Qiang Wang.

In ultimul meci al zilei pe terenul 18 se vor intalni Ana Bogdan si Caroline Garcia din Franta, cap de serie numarul 21.