Asa am trait: Niculescu si Bogdan in primul tur la US Open

Sursă foto: twitter.com/mrenzaero

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante momentele ale meciurilor disputate, miercuri, de Monica Niculescu si Ana Bogdan in primul tur la US Open. Cele doua se alatura Soranei Cirstea in turul doi.

FINAL Ana Bogdan - Taylor Townsend (SUA, 119 WTA) 6-4, 4-6, 6-3 click aici pentru live streaming

SET 3, 6-3 Bogdan inchide meciul si se califica in turul 2 la US Open.

SET 3, 5-3 Townsend recupereaza un break, dar Bogdan urmeaza sa serveasca pentru castigarea meciului.

SET 3, 5-1 Break Bogdan dupa un game maraton. Jucatoarea noastra va servi pentru calificarea in turul doi.

SET 3, 3-0 Game la zero castigat de Bogdan pe propriul serviciu.

SET 3, 2-0 Dubla greseala comsia de Townsend la minge de break si in acest moment balanta inclina in favoarea lui Bogdan.

SET 3, 1-0 Bogdan incepe cu un game solid pe propriul serviciu.

SET 2, 4-6 Minge de 5-5 ratata de Bogdan si Townsend trimite in cele din urma partida in decisiv.

SET 2, 4-5 Minge de set salvata de Bogdan si in acest moment ramane un singur break intre cele doua jucatoare.

SET 2, 3-5 Scurta castigatoare pusa de Bogdan dupa un schimb pe care l-a controlat cu autoritate. Inca un break recuperat de jucatoarea noastra.

SET 2, 1-5 Bogdan nu renunta la lupta si recupereaza unul dintre break-uri.

SET 2, 0-5 Al treilea break reusit de Townsend intr-un set dominat cu autoritate pana acum. Bogdan n-a avut nicio minge de break in acest set.

SET 2, 0-3 Forehand castigator Townsend si aceasta se desprinde dupa al doilea break.

SET 2, 0-1 Break reusit de Townsend in debutul acestui set. Jucatoarea din Statele Unite a inceput extrem de agresiv.

SET 1, 6-4 Trei mingi de set pentru Bogdan la primire. Toate sunt anulate de Townsend, insa Bogdan preseaza in continuare si castiga setul pe greseala adversarei.

SET 1, 5-4 Townsend recupereaza break-ul si o impiedica pe Bogdan sa castige la serviciu primul set.

SET 1, 5-2 Bogdan isi conserva break-ul obtinut anterior si se disteanteaza pe tabela. De un singur game mai are nevoie Ana pentru castigarea setului.

SET 1, 4-2 Prima minge de break a meciului este valorificata de Bogdan cu un rever castigator in lung de linie. Patru puncte la rand obtinute de jucatoarea din Romania.

SET 1, 3-2 Townsend rateaza reverul in lung de linie si Bogdan revine la conducere. Niciun break pana cum.

18:45 A inceput meciul dintre Bogdan si Townsend.

FINAL Monica Niculescu - Kristina Mladenovic (Franta, 13 WTA) 6-3, 6-2

SET 2, 6-2 Mladenovic trimite afara un voleu din apropierea fileului si cu aceasta minge se incheie partida.

SET 2, 5-2 Niculescu isi castiga game-ul de serviciu si se apropie la un singur game de calificarea in turul secund.

SET 2, 4-2 Break Niculescu si in acest moment Monica are prima sansa la victorie.

SET 2, 2-2 Sansa de break ratata de Niculescu, astfel ca in loc de 3-1 scorul redevine egal dupa patru game-uri.

SET 2, 2-1 Niculescu castiga primul game de la reluarea meciului, dupa ce a salvat o minge de break.

Miercuri, 18:12 S-a reluat meciul dintre Niculescu si Mladenovic cu jucatoarea noastra la serviciu.

19:40 Meciul dintre Niculescu si Mladenovic este din nou intrerupt la 1-1 in setul secund.

19:25 Sorana Cirstea se impune in doua seturi si devine prima jucatoare din Romania care depaseste runda inaugurala la US Open.

19:22 Partidele au fost reluate si Niculescu transeaza primul set cu Mladenovic, scor 6-3.

19:01 Meciurile sunt momentan intrerupte dupa aparitia primilor stropi de ploaie. Niculescu avea minge de set la 5-3 pe serviciul lui Mladenovic in momentul intreruperii. In cealalta partida, Cirstea are un set si 4-2 cu break in fata.

18:51 Minge de break salvata de Niculescu in game-ul care o duce la 4-2 pe tabela.

18:43 Niculescu reuseste al doilea break consecutiv si trece in premiera la conduce, 3-2 in primul set.

18:39 Cirstea castiga primul set la pas, scor 6-1, dupa 28 de minute de la primul serviciu. In cealalta partida, Niculescu revine de la 0-2 si egaleaza scorul dupa patru game-uri.