Accidentare teribila in meciul Soranei Cirstea. Tipete de groaza la Wimbledon

Sursă foto: twitter.com/sorana_cirstea

Sorana Cirstea a intalnit-o pe Bethanie Mattek Sands, joi dupa-amiaza, in turul secund la Wimbledon, meciul terminandu-se in primul game al setului decisiv dupa o accidentare teribila suferita de jucatoarea din Statele Unite.

FINAL Cirstea - Mattek Sands 4-6, 7-6 (4), 0-0 - click pentru streaming live

19:00 Meciul practic s-a incheiat. Pe teren au intrat echipajele medicale de interventie rapida si Mattek Sands va fi transportata pe targa direct la spital.

18:52 Sorana Cirstea este socata de accidentarea adversarei sale. Jucatoarea noastra s-a intors pe banca si priveste inmarmurita. Mattek Sands continua sa planga pe teren.

18:48 Scene de groaza dupa ce Mattek Sands aluneca si cade pe iarba. Americanca tipa de durere, spectatorii privesc ingroziti, arbitru solicita asistenta medicala de urgenta.

SET 2, 7-6 In pofida problemelor la umarul drept, Cirstea strange din dinti si trimite meciul in setul decisiv.

SET 2, 5-4 Cirstea obtine break-ul si va servi pentru a trimite meciul in decisiv. Jucatoarea noastra primeste din nou ingrijiri medicale.

18:13 Time out medical cerut de Sorana Cirstea la 4-3 pentru Mattek Sands in setul doi.

SET 2, 2-3 Al treilea game la rand obtinut de Mattek Sands, un game la zero pe propriul serviciu.

SET 2, 2-2 Rebreak Mattek Sands dupa un game extrem de disputat cu numeroase avantaje de ambele parti.

SET 2, 2-0 Cirstea se desprinde cu break in fata.

SET 1, 4-6 Mattek Sands pune punct setului inaugural dupa o dubla greseala comisa de Cirstea. Jucatoarea noastra a ratat sansa de a egala scorul la cinci.

SET 1, 4-4 Dupa 36 de minute de la startul meciului Cirstea restabileste egalitatea la capatul unui game solid pe propriul serviciu.

SET 1, 3-4 Cirstea salveaza mingea de game a americancei si recupereaza in extremis break-ul.

SET 1, 2-4 Break reusit de Mattek Sands si aceasta se desprinde pe tabela.

SET 1, 2-2 Trei mingi de break salveaza Cirstea pentru a pastra echilibrul in acest debut de meci.

SET 1, 1-1 Forehand ratata de Cirstea si Mattek Sands reuseste break-ul la zero.

SET 1, 1-0 Cirstea incepe meciul cu break.

16:48 Incepe meciul cu Mattek Sands la serviciu.