Asa am trait Simona Halep - Oceane Dodin in turul 2 la Miami Open

Sursă foto: twitter.com/bnpparibasopen

Dupa ora 21:00 am transmis in aceasta pagina meciul pe care Simona Halep il sustine contra frantuzoaicei Oceane Dodin in turul 2 la Miami Open.

FINAL Halep - Dodin 3-6, 6-3, 7-5

SET 3, 7-5 Trei mingi de meci pentru Halep care inchide partida cu un serviciu as.

SET 3, 6-5 Halep simte serviciul slab al adversarei si ataca returul in lung de linie la minge de break. Halep va servi pentru castigarea meciului.

SET 3, 5-5 Halep castiga la 15 un game pe care l-a inceput cu o dubla greseala. Suspansul se prelungeste.

SET 3, 4-5 Se joaca aspru, cu lovituri tari de ambele parti. Halep se impiedica si cade dupa un astfel de schimb. Nu pare nimic complicat. Un game urias pe care in cele din urma il castiga Dodin. Halep a revenit de la 15-40, dar nu a fost de ajuns pentru a forta break-ul

SET 3, 4-4 Halep isi castiga intr-un final serviciul si egaleaza scorul pentru prima data de la 1-1 in acest set.

SET 3, 3-4 Dubla greseala comisa de Dodin si Halep recupereaza din nou break-ul. Are in continuare nevoie sa-si castige serviciul.

SET 3, 2-4 Dodin isi trece in cont un nou break, moment in care Halep loveste violent cu mingea. Un nou rand de fluieraturi incasate.

SET 3, 2-3 Break recuperat de Halep si jucatoarea noastra erupe cu un strigat prin care isi elibereaza intreaga frustrare stransa pana acum.

SET 3, 1-3 Halep isi pierde cumpatul la 1-2 si minge de break pentru Dodin. Distruge o racheta si este copios fluierata de unii spectatori. Dodin o pedepseste pe Halep cu un retur castigator si este break pentru frantuzoaica.

SET 2, 6-3 Halep serveste doi asi la rand si trimite meciul in decisiv.

SET 2, 5-3 O noua dubla greseala comisa de Dodin la minge de break. Halep are sansa de a inchide setul la serviciu.

SET 2, 4-3 Halep greseste nerfortat si cedeaza gratuit acest break, dupa care loveste cu racheta de pamant vizibil nervoasa.

SET 2, 4-2 Dubla greseala comisa de Dodin si Halep se distanteaza cu break in fata.

SET 2, 3-2 Halep intrerupe seria lui Dodin si revine la conducere, insa in continuare jocul sau este neconvingator.

SET 2, 2-2 Dodin revine de la 0-30 si egaleaza scorul. Halep nu reuseste sa profite de procentajul scazut al lui Dodin la primul serviciu.

SET 2, 2-1 Break recuperat de Dodin si Halep solicita din nou interventia fizioterapeutului.

SET 2, 2-0 Dodin risca totul pe un rever in lung de linie si mingea e afara. Break Halep!

SET 2, 1-0 Game la zero obtinut de Halep. Jucatoarea noastra conduce in premiera.

21:54 Incepe setul al doilea dupa un timeout medical solicitat de Halep pentru o durere in zona gatului.

SET 1, 3-6 Doua mingi de set salvate de Halep care pana la urma ceadeaza setul si solicita interventia fizioterapeutului oficial.

SET 1, 3-5 Game la zero pentru Halep pe propriul serviciu.

SET 1, 2-5 Dodin isi castiga serviciul si se apropie la un singur game de castigarea primului set.

SET 1, 2-4 Halep in dificultate din nou. Joaca prea scurt si Dodin o penalizeaza. Al doilea break reusit de frantuzoaica in acest meci.

SET 1, 2-3 Dodin revine la conducere dupa un game lung decis la avantaje.

SET 1, 2-2 Halep egaleaza pe tabela de la 0-2 cu rever castigator in lungul liniei.

SET 1, 1-2 Primul game pus de Halep pe tabela este un break.

SET 1, 0-2 Break reusit de Dodin din prima incercare. Halep a servit foarte rau si a fost penalizata cu retur castigator inca de la primul castigator.

SET 1, 0-1 Dodin castiga un game in care a comis trei duble greseli, iar Halep a irosit doua mingi de break.

21:10 Incepe meciul cu Dodin la serviciu.

Aceasta este prima intalnire a celor doua jucatoare in circuitul mondial profesionist.