Asa am trait Simona Halep in primul tur la Beijing

Simona Halep a intalnit-o pe Rebeca Peterson in primul tur la China Open de la Beijing.

Final Halep - Peterson 6-1, 6-1

SET 2, 5-1 Break Halep

SET 2, 4-1 Game urias
Doua mingi de break salvate de Halep in acest game maraton, cel mai lung al partidei.

SET 2, 3-1 Mingi de break ratate
Halep a avut doua sanse de a face 4-0 pe tabela. Peterson a salvat game-ul in extremis si se agata sa ramana in meci.

SET 2, 2-0 Break de la 0-40
Game extrem de important in economia partidei reusit de Simona Halep. Aceasta a revenit de la 0-40 contra serviciciului reusind break-ul.

SET 1, 6-1 Break alb
Simona Halep inchide acest prim set in putin peste 30 de minute cu un break alb. De trei ori a castigat fosta lidera mondiala contra serviciului in acest set.

SET 1, 5-1 La un pas de set
Game solid de serviciu reusit acum de Halep. Un game adjudecat la 30 care o duce pe Simona aproape de castigarea setului inaugural.

SET 1, 4-1 Break Halep
Pentru a doua oara in acest meci Simona Halep castiga pe serviciul advers si ia o optiune serioasa pentru castigarea primului set.

SET 1, 3-1 Halep ramane in fata
Inca o data Simona isi castiga nu fara emotii game-ul de serviciu, dar reuseste sa ramana cu break in fata.

SET 1, 2-1 Peterson reactioneaza
Primul game reusit de suedeza in acest meci. Ramane avantajul obtinut de Halep cu break in debut.

SET 1, 2-0 Game de serviciu
Minge de break salvata de Halep in acest prim game de serviciu. Un game foarte lung comparativ cu primul.

SET 1, 1-0 Break Halep
Simona Halep incepe meciul la primire si o face cu break dupa o lovitura castigatoare.