Simona Halep merge in turul 3 la Dubai

Simona Halep a castigat marti seara meciul din turul 2 al turneului WTA de la Dubai, cu Daniela Hantuchova. Au fost doua seturi, primul mai echilibrat, al doilea castigat de Halep cu 6-0. Jucatoarea noastra si-a  si-a aflat marti seara si adversara din turul 3 de la Dubai, iar meciul are loc miercuri, live (detalii).

Halep a castigat cu 6-2 6-0 partida de marti seara, contra Danielei Hantuchova. Adversara sa nu a reusit nici un break, in timp ce Halep a bifat trei in setul al doilea si doua in primul.

"Am inceput anul foarte bine. Ma simt aici ca acasa. Multumesc tuturor celor care ati venit aici sa ma sustineti", a spus Halep dupa meci.

"Meciul de miercuri cu Pironkova va fi unul greu pentru ca ea joaca bine pe hard, sper sa pot deschide terenul si sa castig", a mai spus ea despre meciul de miercuri din turul 3 de la Dubai.

Halep joaca miercuri in turul 3 de la ora 17:00, live pe onlinesport.ro.

FINAL Halep - Hantuchova 6-2 6-0

20:32 Trei mingi de meci pentru Halep. O reuseste pe a doua si se califica in turul 3, acolo unde are meci miercuri, live pe siteul onlinesport.ro.

20:26 SET 2 GAME 4 Halep se distanteaza la 4-0, apoi reuseste un alt break si are 5-0, servind pentru meci.

20:21 SET 3 GAME 3 Un game de 10 minute in care Halep a avut cinci mingi de break si a reusit pana la urma sa ia serva adversarei. 3-0.

20:10 SET 2 GAME 1 Halep incepe cu un break setul 2, apoi isi castiga si serviciul.

20:01 SET GAME 8 Halep incheie primul set in forta, cu o lovitura de rever in lung de linie. Castiga primul set cu 6-2.

19:52 SET 1 GAME 6 Halep isi castiga serviciul la zero, conduce cu 4-2, are un break avans. Apoi mai reuseste un break si scorul devine 5-2 pentru ea.

19:49 SET 1 GAME 5 Halep conduce cu 30-0, apoi este egalata si apoi trece in conducere cu 40-30, insa este din nou egalata, ratand mingea de break. "Du-te mai in fata", spune Simona Halep. Hantuchova isi castiga serviciul in cele din urma, 3-2.

19:42 SET 1 GAME 4 Simona Halep isi face serva, dupa un rever taiat trimis mult afara de adversara sa. 3-1. Partida este insa destul de apatica si de lenta, nici o jucatoare nu pare sa loveasca in forta.

19:36 SET 1 GAME 3 Simona Halep reuseste breakul.

19:28 SET 1 GAME 2 Halep conduce cu 40-30 pe serva ei, insa face dubla greseala. Isi castiga in cele din urma game-ul.

19:20 Incepe meciul cu Hantuchova la serviciu, pe care si-l castiga fara probleme.

19:15 Cele doua jucatoare se afla la incalzire.

19:10 Kvitova si-a castigat meciul, va urma partida Halep - Hantuchova.

18:24 Meciul Simonei Halep va incepe dupa partida Svitolina - Kvitova, intrata de la ora 18:24 in setul decisiv. Ora aproximativa este 19:00.

Simona Halep este favorita numarul 1 a turneului de la Dubai. Ea s-a antrenat luni si ar fi acuzat unele dureri, existand zvonuri ca ar putea sa nu joace in meciul de marti, insa nu este nimic oficial.

Halep s-a plimbat luni cu camila, asadar totul nu pare decat o inventie de Romania, dintr-o sursa dubioasa si neinformata in domeniul sportului.

Daniela Hantuchova a invins-o luni pe Mona Barthel cu 7-6 3-6 6-3.