Asa am trait Simona Halep - Agnieszka Radwanska in turul 3 la Miami Open

Sursă foto: twitter.com/MiamiOpen

Simona Halep a intalnit-o pe Agnieszka Radwanska, sambata seara dupa ora 19:00, intr-un meci din turul 3 la Miami Open. Partida a fost live text in aceasta pagina.

FINAL Halep - Radwanska 6-3, 2-6, 3-6

SET 3, 3-6 Alte doua erori nefortate comise de Halep si Radwanska se impune in acest meci.

SET 3, 3-5 Forehand-ul lui Halep se opreste in fileu si Radwanska va servi pentru victorie in game-ul urmator. Prea multe greseli in dreptul Simonei in acest meci.

SET 3, 3-3 Halep salveaza minge de break si ramane in meci. In continuare Simona greseste mult si ajunge la aproape 40 de erori nefortate!

SET 3, 2-3 Al treilea game la rand pentru Radwanska dupa doua puncte la limita in care Halep a ratata terenul.

SET 3, 2-2 Radwanska anuleaza avantajul lui Halep cu primul sau break in decisiv.

SET 3, 2-0 Un lung de linie riscant trimis de Halep, iar mingea trimisa inapoi de Radwanska se opreste in banda fileului.

SET 3, 1-0 Halep incepe decisivul cu un break la zero si un punct final senzational, cel mai frumos al meciului. O contra scurta reusita de Halep dupa un schimb prelungit.

SET 2, 2-6 Inca o decizie neinspirata luata de Halep. La minge de set alege o scurta si mingea se opreste in fileu. A 16-a eroare nefortata comisa de Halep in acest set, doar patru pentru Radwanska. S-a jucat repede, cu doua seturi in 62 de minute.

SET 2, 2-5 Sansa mare pe care Halep o iroseste in acest game. La 30-30 Halep a comis o eroare nefortata dupa un schimb pe care l-a controlat.

SET 2, 2-4 Doua mingi de break salvate de Halep in acest game, jucatoarea noastra salvandu-se cu primul serviciu. Un as reusit de Halep la 40-40.

SET 2, 1-4 Halep recupereaza un break si da semne de revenire. Dupa un forehand castigator si-a tras cateva rachete in cap pentru trezire.

SET 2, 0-4 Inca un break obtinut de Radwanska dupa mai multe erori comise de Halep incepand cu o scurta total neinspirata pusa in debutul game-ului.

SET 2, 0-3 Al treilea game la rand reusit de Radwanska, poloneza fiind in cea mai buna perioada a meciului.

SET 2, 0-2 Halep isi pierde serviciul si Radwanska se instaleaza la conducerea jocului in acest debut de set secund.

SET 2, 0-1 Radwanska conduce pentru prima data in acest meci, dupa un prim set in care serviciul ambelor echipe a fost la procentaje inalte. Trei break-uri din trei sanse pentru Halep, doua din doua pentru Radwanska. Cifre apropiate pentru cele doua.

SET 1, 6-3 Serviciu as reusite de Halep la T si sunt doua mingi de set. Prima este anulata dupa un rever in diagoanal care nu prinde terenul. Halep inchide in cele din urma setul din a doua oportunitate.

SET 1, 5-3 Radwanska are probleme in a-si mentine serviciul si Halep ramane la conducere cu break in fata. Jucatoarea noastra serveste pentru set.

SET 1, 4-3 Doua erori nefortate comise de Halep la rand si Radwanska recupereaza break-ul cedat anterior.

SET 1, 4-1 De aceasta data Halep profita de avantajul serviciului si se distanteaza in premiera la trei game-uri.

SET 1, 3-1 Halep reface diferenta de doua game-uri prin intermediul unui nou break.

SET 1, 2-1 Rebreak pe care Radwanska il reuseste rapid. Halep nu reuseste sa profite pentru un 3-0 fara drept de apel.

SET 1, 2-0 Halep obtine break-ul dupa un atac la fileu incheiat cu voleu castigator.

SET 1, 1-0 Partida incepe cu un game bun reusit de Halep. Schimburi spectaculoase inca de la primele mingi puse in joc.

19:42 Incepe meciul cu Halep la serviciu.

19:35 Cele doua jucatoare au iesit la incalzire.

Scorul la general intre cele doua este egal dupa zece dispute. Cea mai recenta a avut loc in 2016, cand Halep s-a impus in sferturile de la Cincinnati dupa o victorie in doua seturi.

Radwanska ocupa in prezent locul 32 mondial, dupa ce la un moment dat ajunsese a doua jucatoare in ierarhia WTA.