Asa am trait Roland Garros: Simona Halep - Carla Suarez Navarro in optimi

Sursă foto: twitter.com/rolandgarros

Simona Halep a intalnit-o, luni la pranz, pe Carla Suarez Navarro in optimile de finala de la Roland Garros.

FINAL Halep - Navarro 6-1, 6-1 click pentru streaming live

SET 2, 6-1 Dupa fix o ora de la startul meciului Halep pune punct intalnirii cu un nou break. O victorie categorica, prima obtinuta pe zgura in fata lui Suarez Navarro.

SET 2, 5-1 Halep isi castiga game-ul de serviciu si se apropie la un singur joc de calificarea in sferturile de finala.

SET 2, 4-1 Jocul curge intr-o singura directie si, din fericire, acea directie ii este favorabila Simonei Halep. Inca un break reusit de jucatoarea noastra.

SET 2, 3-1 Game la zero castigat de Halep pe propriul serviciu.

SET 2, 2-1 Suarez Navarro trimite afara cu reverul si Halep revine la conducere cu break. Jucatoarea din Spania n-a condus niciun moment in acest meci.

SET 2, 1-1 Minge de 2-0 ratata de Halep, dupa care aceasta scapa un forehand putin afara. Rebreak Suarez Navarro.

SET 2, 1-0 Halep continua ofensiva totala si incepe setul secund cu break. In primul set raportul loviturilor castigatoare a fost de 8-2 in favoarea Simonei.

12:37 Incepe setul secund cu Suarez Navarro la serviciu.

SET 1, 6-1 Inca o minge castigatoare reusita de Halep si primul set revine jucatoarei noastre de o maniera categorica.

SET 1, 5-1 Voleu ratat de Halep din apropierea fielului, minge care ii aduce lui Suarez Navarro primul game pe tabela.

SET 1, 5-0 Halep mentine presiunea asupra adversarei si nu o lasa pe Suarez Navarro sa respire pe teren.

SET 1, 4-0 Break la zero reusit de Halep dupa 14 minute de la startul meciului.

SET 1, 3-0 Formidabil unghi gasit de Halep la un forehand in diagonala. Game pentru Simona care incepe ideal acest meci.

SET 1, 2-0 Halep ii forteaza greseala adversarei si aceasta nu intarzie sa apara. Un rever slice care aterizeaza de partea gresita a liniei de margine a terenului si avem primul break al meciului.

SET 1, 1-0 Doua mingi de break salveaza Halep intr-un game in care a revenit de la 15-40 cui patru puncte castigate la rand.

12:08 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

Meciul celor doua, al 12-lea din istorie, va incepe la ora 12:00 pe arena centrala Philippe Chatrier, unde Halep nu a mai jucat niciun meci in acest an la Roland Garros.

Halep a castigat precedentele trei meciuri pe arena secunda Suzanne Lenglen.

De sase ori s-a impus Halep in fata lui Suarez Navarro, insa niciodata pe zgura. Iberica are cinci victorii pe aceasta suprafata impotriva lui Halep.

INFO: Toate meciurile de la Ronald Garros, de la tablourile de masculin și feminin, se pot viziona cu streaming live pe Betano TV. Inclusiv toate partidele jucate de jucătoarele din România. Imaginile video live sunt libere pentru membrii casei de pariuri online Betano.com care dețin un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei). Apasă aici pentru program și a accesa meciul dorit.