Asa am trait Halep - Strycova in turul 2 la Stuttgart

Simona Halep a debutat, miercuri, in competitia de simplu de la Stuttgart impotriva cehoaicei Barbora Strycova. Vezi aici meciul cu streaming live.

FINAL Halep - Strycova 6-2, 6-3

SET 2, 6-3 Dupa ce rateaza prima sansa de meci la 40-15, Halep inchide partida dupa un alt schimb prelungit fortand-o pe Strycova sa greseasca.

SET 2, 5-3 Halep profita de o eroare nefortata si reuseste un nou break. Va servi cu mingi noi pentru castigarea meciului.

SET 2, 4-3 Serviciul o tradeaza pe Halep si Strycova se agata de un break pentru a ramane in meci.

SET 2, 4-2 Break Halep la un rever al Barborei Strycova in afara terenului.

SET 2, 3-2 Halep castiga la zero pe propriul serviciu si revine in fata. Strycova legase doua game-uri si arata o revenire in joc.

SET 2, 2-1 Dupa opt game-uri la rand Halep cedeaza pe propriul serviciu. La 30-40 forehand-ul incercat de Halep in diagonala a fost scos de fileu in afara terenului.

SET 2, 2-0 Retur senzational reusit de Halep la 40-0 pe serviciul advers. Primul break al setului secund.

SET 1, 6-2 Halep inchide primul set cu un nou break care i-a adus al saselea game consecutiv. Doar sase erori nefortate a comis Halep in cele 34 de minute ale primului set. La fel de adevarat este si ca a reusit numai sapte puncte direct castigatoare.

SET 1, 5-2 De neoprit in aceste momente Simona Halep. Serviciul functioneaza ideal pentru jucatoarea noastra.

SET 1, 4-2 Strycova este in cadere libera si cedeaza al doilea break consecutiv. Halep este in revenire puternica si contabilizeaza al patrulea game la rand.

SET 1, 3-2 Al treilea game la rand obtinut de Halep, aceasta revenind de la 0-2.

SET 1, 2-2 Break Halep dupa un forehand castigator. Jucatoarea noastra anuleaza avantajul luat de Strycova.

SET 1, 1-2 Halep pune primul game pe tabela, dupa ce Strycova a scapat un forehand afara la 40-30.

SET 1, 0-2 Game la zero pe propriul serviciu reusit de Strycova.

SET 1, 0-1 Strycova izbuteste break-ul chiar la debut.

17:20 A inceput meciul cu Halep la serviciu.

17:05 S-a incheiat meciul cu victoria Johanei Konta. Urmeaza partida Simonei Halep.

16:44 Meciul dintre Konta si Osaka a ajuns in setul decisiv.

Meciul celor doua este al treilea programat pe terenul central dupa disputele Suarez Navarro - Korpatsch si Konta - Osaka.

Halep o conduce pe Strycova cu 2-1 la general.

Jucatoarea noastra a luat primul contact cu zgura de la Stuttgart, marti, cand a jucat in primul tur la dublu alaturi de poloneza Alicia Rosolska. Cele doua s-au calificat dupa un meci de trei seturi cu favoritele numarul 2, Klepac si Martinez Sanchez.