Indian Wells

Asa am trait Simona Halep in optimi la Indian Wells

Simona Halep a evoluat, marti seara, contra cehoaicei Marketa Vondrousova in optimile de finala de la Indian Wells.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video

Indian Wells - OPTIMI SET 1 SET 2 SET 3
Simona Halep (ROU) 2 6 2
M.Vondrousova (CEH) 6 3 6

SET 3, 2-6 Halep trimite afara si meciul ia sfarsit cu victoria cehoaicei Vondrousova, jucatoare care la 19 ani obtine cea mai importanta victorie a carierei.

SET 3, 2-5 Un break recuperat de Halep!

SET 3, 1-5 Nimic nu mai merge in jocul Simonei si Vondrousova obtine un nou break, urmand a servi pentru meci.

SET 3, 1-4 Game alb reusit de Vondrousova pe propriul serviciu.

SET 3, 1-3 Halep cedeaza din nou game-ul de serviciu si cehoaica se distanteaza.

SET 3, 1-1 Vondrousova isi ia break-ul inapoi.

SET 3, 1-0 Inceput cu break pentru Halep intr-un game in care a revenit de la 15-40.

SET 2, 6-3 Halep isi castiga game-ul de serviciu si tine pana la capat de break-ul obtinut in debutul setului.

SET 2, 3-1 Break Halep si pentru prima data jucatoarea noastra ajunge in controlul partidei.

SET 2, 1-0 Halep incepe setul secund cu un game la zero pe propriul serviciu. Primul game pe serviciu in acest meci.

SET 1, 2-6 Vondrousova inchide acest set agonizant pentru Halep cu un game solid de serviciu. Cehoaica simte mai bine mingea si arata ca e conectata la acest meci. Nu acelasi lucru putem spune despre Simona.

SET 1, 2-5 Halep isi pierde inca o data serviciul si deocamdata nu arata ca e in apele ei in acest meci.

SET 1, 2-4 Dupa 24 de minute de la inceputul meciului avem primul game de serviciu. Halep greseste cu dreapta si Vondrousova se distanteaza pe tabela.

SET 1, 2-3 Continua acest adevarat festival al break-urilor sau al neputintei jucatoarelor de a-si face serviciul. De mult n-am mai vazut-o pe Halep sa piarda trei game-uri la rand pe serviciul propriu.

SET 1, 2-2 Halep revine inca o data cu break. Pana acum niciuna dintre jucatoare nu si-a castigat game-ul de serviciu.

SET 1, 1-2 Serviciul o tradeaza din nou pe Halep. Jucatoarea noastra pierde un game in care a avut 15-0 si 30-15.

SET 1, 1-1 Halep revine si are trei mingi de re-break. Profita de prima dintre acestea si egaleaza rapid.

SET 1, 0-1 Break reusit de Vondrousova dupa o eroare nefortata comisa de Halep la 15-40.

22:36 Incepe meciul cu Halep la serviciu.

Meciul este al doilea pe terenul 2 de la Indian Wells, dupa o confruntare din turneul masculin care il are cap de afis pe japonezul Kei Nishikori.

Halep si Vondrousova nu s-au mai intalnit pana acum in circuit.

Vondrousova a furnizat surpriza runda precedenta prin eliminarea favoritei numarul 22, letona Jelena Ostapenko.