1
0
Honduras

Asa am trait Romania - Honduras la Jocurile Olimpice

Am transmis live text in aceasta pagina debutul tricolorilor in turneul olimpic de fotbal.

Cotele oferite de FORTUNA
Romania - 2.35 | Egal - 3.15 | Honduras - 3.35

15:51

90'

Trei minute de prelungire.

85'

Sefer suteaza pe poarta din interiorul careului. Prea slab pentru a modifica tabela.

82'

Reyes nu prinde poarta cu un sut din interiorul careului. Am scapat ieftin la aceasta faza.

68'

Sut pe poarta noastra. Retine Aioani.

67'

Sefer suteaza pe poarta din pozitie ideala. Respinge portarul din Honduras.

65'

In ultimele minute echipa noastra a facut pasul inapoi si cei din Honduras preseaza puternic in cautarea egalarii.

60'

Dobre aproape de 2-0 din pasa lui Ganea.

46'

S-a reluat meciul de la 1-0 pentru Romania.

14:47

Pauza in meciul de la Kashima. Romania conduce Honduras, cu 1-0.

45'

Gol Oliva (Ag)!

Romania deschide scorul dupa un corner. Mingea centrata de Ciobanu in sase metri a fost deviata in propria poarta de Oliva.

45'

Corner pentru Romania in minutul suplimentar acordat pentru prima repriza.

40'

Ratiu patrunde din dreapta in careu si suteaza putin pe langa poarta. Sansa importanta de gol pentru Romania.

39'

Ghita respinge din fata portii sutul lui Benguche. Acesta a profitat de eroarea lui Marin si l-a depasit pe Aioani ramanand cu poarta goala in unghi.

33'

Ganea suteaza din intoarcere. Mingea e deviata in corner.

29'

Posesie superioara pentru Romania pana acum (51%).

27'

Valentin Gheorghe incearca sutul de la distanta, Ramane 0-0 cu acelasi ritm lent de joc.

25'

Alvarez suteaza spre poarta noastra. Minge deviata care ajunge la Aioani.

16'

Reluare cu capul pe langa poarta noastra.

10'

Iesim pe contraatac, dar Ganea rateaza finalizarea din centrul careului.

9'

Aioni se opune golului cu piciorul la un sut din apropiere trimis de Pineda. Mingea a fost si usor deviata de Stefan.

8'

Rivas patrunde si suteaza la poarta. Retine Aioani, noul portar al echipei Farul Constanta.

8'

Centrare in careu si Pascanu reia cu capul peste poarta.

7'

Lovitura libera pentru Romania din jumatatea adversa la faultul lui Decas.

4'

Inceput lent de partida, cu un plus de posesie pentru echipa noastra.

1'

Arbitrul din Uruguay fluiera startul meciului. Romania are prima posesie.

13:58

Jucatorii celor doua echipe intra pe teren. Se joaca pe un stadion de 40.000 de locuri.

13:53

Noua Zeelanda a invins Coreea de Sud in primul meci din grupa noastra, scor 1-0.

13:52

ROMÂNIA: 12.Aioani – 6. Ghiță, 8. M. Marin (cpt), 4. Pașcanu –  14. Rațiu, 10. Ciobanu, 18. Dulca, 3. Fl. Ștefan – 20. Dobre, 9. Ganea, 11. V. Gheorghe
Rezerve: 1. Popa, 2. Boboc, 5. Băluță, 13. Florescu, 17. R. Grigore, 19. Sîntean, 21. Sefer.
Selecționer: Mirel Rădoi

22:59

Arbitri

FIFA a delegat o brigadă din Uruguay pentru meciul de debut al tokyotricolorilor la Jocurile Olimpice. Împotriva Hondurasului, reprezentativă pregătită de uruguayanul Miguel Falero, va fi la centru uruguayanul Leodan Gonzalez (38 ani – foto), iar arbitri asistenți au fost delegați Nicolas Taran și Richard Trinidad.

22:57

“Antrenamentul oficial nu se desfăşoară pe Kashima Stadium, stadionul unde jucăm mâine! Tokyotricolorii au avut azi ultima şedinţă de pregătire tot la Kashima Club House. Suntem gata să punem în practică tot ce am lucrat pentru VICTORIE!”, se arată pe site-ul FRF.