Stranieri

Detalii despre accidentarea lui Dennis Man

Internationalul roman s-a accidentat in prima repriza a meciului dintre Inter Milano si Parma, in optimile Cupei Italiei, partida pe care formatia din Serie A a castigat-o in cele din urma, cu 2-1, dupa 120 de minute.

Dennis Man a inceput ca titular, dar a parasit terenul dupa doar 24 de minute din cauza unei probleme la coapsa.

Croatul Juric, tocmai jucatorul intrat in locul lui Man, a deschis scorul pentru Parma dupa sapte minute.

Inter a egalat prin Lautaro Martinez cu doua minute inaintea finalului si apoi s-a impus in prelungiri.

"Dennis Man are o intindere usoara. Mihaila e refacut si joaca. Sper ca Man sa revina cat mai repede", a transmis Giovanni Becali la Digisport.

Man, 24 de ani, a marcat 4 goluri pentru Parma in 15 aparitii sezonul acesta, in Serie B.