La Liga

Real Madrid rateaza un prim trofeu in acest an. Torres, dubla pentru Atletico

Campioana Europei Real Madrid a parasit, joi seara, Cupa Regelui Spaniei in faza optimilor de finala.

Echipa in randurile careia evolueaza si recent castigatorul Balonului de Aur, Cristiano Ronaldo, a fost scoasa din competitie de rivala locala Atletico Madrid.

Dupa 0-2 pe Vicente Calderon in prima mansa, Real Madrid nu a reusit sa refaca diferenta de scor si partida de pe Santiago Bernabeu s-a incheiat la egalitate, scor 2-2.

Fernando Torres a marcat in chiar primul minut cel dintai gol al sau de la revenirea la Atletico, iar pana la pauza gazdele au egalat prin Sergio Ramos in minutul 20.

Atletico a revenit la conducerea in debutul partii secunde prin acelasi Torres (46), pentru ca Ronaldo sa egaleze noua minute mai tarziu.

Formatiile calificate in sferturile Cupei Spaniei sunt: FC Sevilla, Espanol Barcelona, Levante, Villareal, Athletic Bilbao, FC Barcelona, Atletico Madrid si Getafe.