La Liga

Real Madrid pierde surprinzator la Girona

Sursă foto: twitter.com/GironaFC

Infrangere suferita de campioana Real Madrid, cu 2-1, in deplasare cu Girona, duminica, intr-un meci din etapa a 10-a a primei ligi spaniole.

Echipa lui Zinedine Zidane a deschis scorul devreme in minutul 12 prin Isco, jucator care a reluat in poarta o minge respinsa de portarul advers la sutul lui Cristiano Ronaldo.

Girona a egalat la noua minute dupa pauza prin Stuani, jucator care a profitat de un ricoseu norocos la patrunderea lui Portu si a finalizat cu un sut la coltul scurt.

Acesta a fost primul gol marcat de Girona impotriva lui Real Madrid in istorie, in campionat.

Portu avea sa inscrie patru minute mai tarziu golul victoriei pentru micuta echipa catalana cu o deviere la sutul lui Maffeo.

Real Madrid ramane pe trei in clasament si ajunge la opt puncte de liderul FC Barcelona.