La Liga

Penalty obtinut si gol marcat de Torje in meciul cu Celta Vigo

Mijlocasul român Gabriel Torje reuseste cel mai bun meci de la transferul în Spania la Granada. Internationalul nostru a obtinut un penalty si a marcat golul de 2-0 pentru formatia din Andaluzia. Pentru Torje este primul gol reusit în Primera Division.

Torje a obtinut în minutu 10 lovitura de la 11 metri din care Siqueira a reusit deschiderea scorului.

Rolurile s-au inversat în minutul 17 când Siquieira a patruns în viteza pe stânga si a centrat ideal pentru Torje în centrul careului. Fostul dinamovist a îndeplinit o simpla formalitate si a dus scorul la 2-0.

Celta a revenit imediat pe tabela si a redus din diferenta prin Iago Aspas în minutul 20. Sutul acestuia din interiorul careului l-a surprins nepregatit pe portarul Granadei Tono.

Torje a primit cartonasul galben pentru un fault în saritura comis asupra fundasul advers Tunez.

Antrenorul Granadei l-a schimbat pe Torje în minutul 60 cu Juan Manuel Ortiz, un jucator spaniol în vârsta de 30 de ani.

Meciul Granada-Celta Vigo a început la ora 13 si se afla în desfasurare. Revenim cu detalii.