La Liga

Pas greșit pentru Real Madrid pe terenul lui Rayo

Real Madrid, liderul la zi din La Liga, a pierdut două puncte în disputa cu Rayo Vallecano din etapa a 25-a în La Liga.

Un meci încheiat cu 1-1, după ce Joselu a deschis scorul devreme pentru Real Madrid, în minutul 5, cu un șut din interiorul careului.

VAR-ul a intervenit pentru validarea reușitei atacantului Realului.

Rayo Vallecano a restabilit egalitatea în minutul 26 prin De Tomas dintr-un penalty provocat de hențul lui Camavinga.

A fost primul gol primit de Real Madrid din fază fixă în actualul sezon de La Liga.

Real Madrid a încheiat meciul în inferioritate numerică, după ce Dani Carvajal a primit două cartonașe galbene în minutele suplimentare.

Andrei Rațiu a fost rezervă neutilizată la Rayo Vallecano.

Cu 62 de puncte, Real Madrid rămâne pe primul loc în clasament, cu șase puncte în fața celor de la Girona, echipă cu un meci mai puțin disputat.

FC Barcelona completează podiumul la opt puncte în urma echipei lui Carlo Ancelotti.