Premier League

West Ham intra in top 4 din Premier League dupa 2-0 cu Manchester United

”Ciocanarii” au toate motivele din lume sa jubileze dupa ce favoritii lor au invins-o pe Manchester United, duminica, intr-un meci din etapa a 6-a a Premier League.

Un 2-0 obtinut de West Ham pe teren propriu prin golurile marcate de Andrei Yarmolenko in finalul primei reprize (44) si Aaron Cresswell (84) cu o executie superba dintr-o lovitura libera.

La doua minute dupa pauza cei de la Manchester United au ratat egalarea prin Mata, dupa o combinatie a acestuia cu brazilianul Pereira.

West Ham urca pe locul patru in clasament dupa acest succes, cu 11 puncte, in timp ce Manchester United ramane la mijlocul clasamentul, cu doar opt puncte.

Echipa lui Ole Gunnar Solskjaer acumuleaza a doua infrangere in sase etape si este departe de echipa pe care o doresc fanii obisnuiti cu marile succese in perioada lui Sir Alex Ferguson.