Premier League

Umilinta totala pentru Chelsea

Sursă foto: twitter.com/watfordfc

Campioana Angliei, Chelsea Londra, a pierdut categoric duelul londonez cu Watford din epilogul etapei a 26-a din Premier League.

Watford s-a impus cu un categoric 4-1, trei dintre reusitele “Viespilor” fiind marcate dupa minutul 84.

Deeney deschisese scorul pentru Watford dintr-un penalty in minutul 42, in conditiile in care Chelsea evolua in inferioritate numerica din minutul 35 dupa eliminarea lui Bakayoko.

Chiar si asa echipa lui Antonio Conte a reusit egalarea in minutul 82 dupa o super executie a belgianului Eden Hazard, un sut spectaculos din afara careului.

Au urmat zece minute de cosmar pentru Chelsea, care a primit trei goluri toate dupa o actiuni rapide ale gazdelor.

Mai intai Janmaat a facut 2-1 in minutul 84 dupa o combinatie senzationala pe faza ofensiva, pentru ca patru minute mai tarziu Deulofeu, jucatorul care nu-si gaseste locul la Barcelona, sa inscrie primul sau gol in tricoul lui Watford dupa o actiune personala finalizata cu sut deviat.

Pereyra a inchis tabela in prelungiri cu o executie plasata din marginea careului.

Pentru Chelsea este a doua infrangere consecutiva dupa 0-3 acasa cu Bournemouth.