Premier League

Tottenham egalată pe final de Everton. Drăgușin a jucat câteva minute și a fost aproape să provoace un penalty

Sursă foto: captura tv digisport

Meciul Everton – Tottenham a deschis, sâmbătă, etapa a 23-a din Premier League, o partidă care s-a încheiat în cele din urmă la egalitate, scor 2-2.

Aceasta după ce londonezii au condus în două rânduri prin golurile marcate de brazilianul Richarlison.

Everton a egalat în minutul 90+4 prin Branthwaite, acesta primind o pasă cu capul de la Romero, fundașul lui Tottenham, la o lovitură liberă de pe flancul stâng.

Intrat pe teren în minutul 89 în locul lui Hojberg, fundașul român Radu Drăgușin a fost aproape să provoace un penalty la prima fază.

Jucătorul lui Everton aflat în marcaj a căzut la duelul cu Drăgușin fiind ușor ținut de tricou. Fanii lui Everton au sărit ca arși solicitând penalty, însă meciul a continuat fără intervenția VAR.

Până acum Drăgușin a fost doar rezervă la Tottenham, fiind introdus pe finalul partidelor cu Manchester United (2-2), Brentford (3-2) și acum cu Everton, de fiecare dată după minutul 85.