Premier League

Surpriza de proportii in Premier League. Liverpool pierde pe teren propriu

FC Liverpool a facut un nou pas gresit care intareste convingerea ca echipa pregatita de Jurgen Klopp traverseaza un sezon mediocru, cel putin in Premier League.

“Cormoranii” au pierdut chiar pe Anfield Road in fata lui Leeds United, cu 1-2, intr-un meci din etapa a 14-a.

Rodrigo a deschis scorul pentru Leeds inca din minutul 4. Un avantaj de care oaspetii s-au bucurat doar zece minute, Salah egaland din pasa lui Robertson.

Summerville a marcat golul victoriei pentru vizitatori, in minutul 89.

Cu 12 puncte, Leeds United urca pe locul 15 in clasament, avand cu patru puncte mai putin decat Liverpool, ocupanta locului noua.

Pentru Liverpool este a doua infrangere consecutiva in campionat, dupa 0-1 cu Nottingham Forrest.

Leeds a intrerupt o serie de patru infrangeri la rand si obtine primul succes dupa opt meciuri fara victorie.