Premier League

Si-a revenit Manchester United. A doua victorie consecutiva la debutul lui Casemiro

Dupa un start de sezon dezastruos, cu doua infrangeri la rand si ultima pozitie in clasament, Manchester United incepe sa capete din nou culoare in obraji.

Echipa pregatita din acest sezon de Erik Ten Hag s-a impus, sambata dupa-amiaza, pe terenul lui Southampton, cu 1-0, in primul meci al etapei a 4-a din Premier League.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Bruno Fernandes cu un voleu in dreapta portarului, in minutul 55, din centrarea fundasului dreapta Diogo Dalot.

Cristiano Ronaldo a inceput din nou ca rezerva si a fost introdus in teren din minutul 65.

Casemiro, jucator transferat de la Real Madrid pentru 65 de milioane de lire sterline, a debutat la Manchester United si a prins 16 minute in teren.