Premier League

Prima înfrângere pentru Manchester City în Premier League

Campioana Manchester City a pierdut, sâmbătă, în deplasare cu Wolverhampton, scor 2-1, într-un meci din etapa a 7-a din Premier League.

Gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Ruben Dias (13), după care campionul mondial Julian Alvarez a restabilit egalitatea pentru ”cetățeni” (58).

Hwang Hee-Chan avea să aducă victoria pentru Wolves la doar șase minute după reușita lui Alvarez.

Pentru Manchester City este prima înfrângere a sezonului în campionat și a doua consecutivă.

La mijlocul săptămânii echipa pregătită de Pep Guardiola părăsea Cupa Ligii Angliei învinsă în deplasare de Newcastle.

Manchester City rămâne pe primul loc în clasament, dar Arsenal s-a apropiat la un singur punct, după victoria 4-0 din deplasare cu Bournemouth, echipa lui Ionuț Radu.

Într-un alt meci Manchester United a pierdut pe teren propriu cu Crystal Palace, scor 1-0, și ajunge la trei înfrângeri în ultimele patru etape.

Scorul zilei a fost stabilit de Aston Villa în disputa de acasă cu Brighton (6-1). Watkins și-a trecut în cont un hattrick, în minutele 14, 21 și 65.