Premier League

Meci interzis cardiacilor intre Norwich si Liverpool cu 9 goluri si rasturnari spectaculoase

Norwich City si FC Liverpool au deschis etapa a 23-a din Premier League cu un meci de poveste in care s-au marcat noua goluri, doua dintre acestea in prelungiri.

Liverpool a deschis scorul in minutul 17 prin Firmino impotriva cursului jocului de pana atunci.

Avantajul gazdelor nu a durat mai mult de zece minute, gazdele restabilind egalitatea prin Mbokani, reluare cu calcaiul din interiorul careului mic.

Norwich a intrat in avantaj la pauza in urma golului marcat de Naismith dupa o frumoasa incursiune pe dreapta in suprafata de pedeapsa a oaspetilor.

Hoolahan a dus-o pe Norwich la 3-1 pe tabela in urma unui penalty transformat in minutul 53.

Dupa un singur minut Liverpool revenea in meci prin capitanul Henderson, iar Firmino reusea dubla in minutul 63.

Liverpool a revenit la conducerea jocului prin Milner, jucator care a profitat de o grava eroare a defensivei gazdelor.

Bassong a egalat la patru in al doilea minut al prelungirilor, dar dupa alte trei minute Lallana a inscris golul victoriei lui Liverpool cu un voleu din interiorul careului.

In bucuria creata de jucatorii lui Liverpool la golul de 5-4 managerul Jurgen Klopp si-a rupt ochelarii!