Premier League

Manchester United urca pe loc de Champions League dupa a patra victorie consecutiva

“Ciocanarii” deschisesera scorul prin Soucek in minutul 38, insa Manchester United a avut o perioada incredibila in partea secunda.

Paul Pogba, Mason Greenwood si Marcus Rashford venit de pe banca au punctat in intervalul minutelor 65 si 78 pentru un succes care o trimite pe Manchester United in top patru.

Meciul de la Londra a marcat si o premiera, Stadionul Olimpic fiind primul care si-a deschis portile pentru spectatori dupa noua luni.

Pentru Manchester United urmeaza doua meciuri de foc, marti in deplasare cu Leipzig pentru un loc in optimile Champions League, iar apoi derby-ul cu Manchester City pe Old Trafford.

“Cetatenii” condusi de Pep Guardiola s-au impus acasa contra lui Fulham, scor 2-0.

Un rezultat care ii da incredere managerului spaniol in perspectiva luptei la titlu.

Sterling si De Bruyne au rezolvat ecuatia meciului inca din prima repriza.

Intr-un alt meci din Premier League echipele Burnley si Everton au remizat, scor 1-1.

Sambata seara mai este programat duelul Chelsea – Leeds United.