Premier League

Manchester City la o victorie de titlu in Premier League

Sursă foto: twitter.com/ManCity

“Cetatenii” mai au nevoie de trei puncte pentru a-si asigura matematic titlul acestui sezon in Premier League, dupa ce au invins-o in deplasare pe Everton, cu 3-1.

Suspansul de pe Goodison Park a fost spulberat dupa doar patru minute, cand Sane a trimis in poarta centrarea lui Silva.

Jesus si Sterling au marcat pentru scorul pauzei, unul de neprezentare pentru Everton, echipa care in partea secunda a redus din diferenta prin Bolasie in minutul 63.

Manchester United castigase pe teren propriu duelul cu Swansea, scor 2-0, astfel ca diferenta intre cele doua rivale citadine ramane de 16 puncte inaintea duelului direct din etapa urmatoare.

City isi poate asigura titlul in Premier League cu o victorie obtinuta in fata lui United pe Etihad.