Premier League

Doua rezerve aduc victoria lui Manchester United cu Leicester

Sursă foto: twitter.com/manutd

Manchester United s-a impus, cu 2-0, in meciul de pe teren propriu cu fosta campioana Leicester City, sambata seara, in etapa a 3-a din Premier League.

Marcus Rashford si Marouane Fellaini, doi jucatori introdusi de Jose Mourinho in partea secunda au marcat golurile victoriei pentru United.

Leicester a facut un joc defensiv foarte bun pe Old Trafford si danezul Kasper Schmeichel a inchis poarta “vulpilor”, inclusiv la executia lui Romelu Lukaku din lovitura de la 11 metri.

La trei minute de la intrarea in teren Rashford a transformat in gol centrarea lui Henrik Mkhytaryan dintr-un corner, al saptelea pentru United in acel moment al jocului.

Cu opt minute inaintea finalului belgianul Fellaini a deviat in poarta sutul lui Lingard pentru un 2-0 care o mentine pe Manchester United in fruntea clasamentului din Premier League, cu punctaj maxim dupa trei etape.