Premier League

Arsenal scoate un punct cu Bournemouth de la 0-3

Sursă foto: twitter.com

Meci nebun marti seara in Premier League intre Bournemouth si Arsenal, partida care s-a incheiat cu scorul de 3-3.

Aceasta dupa ce gazdele aveau in minutul 58 un neasteptat 3-0 pe tabela in fata trupei lui Arsene Wenger.

Daniels a deschis scorul in minutul 16, pentru ca dupa patru minute Wilson sa majoreze avantajul dintr-o lovitura de la 11 metri.

Dupa pauza Daniels a pasat decisiv pentru reusita de 3-0 a lui Fraser, insa nu a fost suficient pentru ca gazdele sa puna mana pe toate puncte.e

Giroud a fost din nou omul providential pentru Arsenal cu doua pase de gol la reusitele lui Sanchez (70) si Perez (75), pentru ca in prelungiri atacantul francez sa inscrie pentru 3-3.

Bournemouth au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Francis in minutul 82 la scorul de 3-2.

Clasament

In urma acestui rezultat Arsenal a ajuns la 41 de puncte si se afla in radarele celor de la Tottenham, 39 de puncte si un meci mai putin disputat, si ale celor de la Manchester United, echipa care a ajuns la 39 de puncte si vine tare din urma.