Premier League

Arsenal relanseaza lupta pentru titlu in Premier League dupa 2-1 cu Leicester in prelungiri

Rasturnare spectaculoasa de scor reusita de Arsenal, duminica, in meciul cu liderul surpriza Leicester City.

"Vulpile" au condus la pauza in urma golului marcat de golgeterul Vardy din lovitura de la 11 metri.

Arsenal a intors scorul in partea secunda prin reusitele lui Wallcott si Wellbeck, acesta din urma marcand in al cincilea minut de prelungire, practic la ultima faza a meciului.

Dupa acest succes Arsenal s-a apropiat la doua puncte de liderul Leicester, iar managerul Arsene Wenger este increzator in lupta pentru titlu.

"Ne va intari convingerea ca suntem in lupta", a spus Wenger.

Despre eroul Welbeck managerul francez a adaugat: "Este un tip grozav, cu o mentalitate solida. A muncit extrem de mult pentru a reveni".